EN

سفید کردن دندان با زوم

سفید کردن دندان با زوم

سفید کردن دندان با دستگاه زوم

در تلاش برای لبخندی درخشان تر، بسیاری به سفید کردن دندان به عنوان یک راه حل سریع و موثر روی آورده اند. با ظهور زوم، فرآیند سفید کردن دندان در دسترس تر و کارآمدتر شده است و روشی غیرتهاجمی(روش‌هایی که پزشک نیازی به ایجاد برش یا برداشتن بافت ندارد)، سریع و ایمن برای دستیابی به لبخندی سفیدتر ارائه می دهد. این پست وبلاگ به دنیای زوم می پردازد. سفید کردن دندان، بررسی فواید آن، نحوه عملکرد آن و آنچه آن را از سایر گزینه های سفید کننده دندان متمایز می کند.

زوم چیست؟

زوم یک دستگاه است که برای سفید کردن دندان ها از فناوری شتاب دهنده نور LED آبی همراه با ژل سفید کننده استفاده می کند. این رویکرد نوآورانه به سرعت لکه‌ها و تغییر رنگ‌ها را روشن می‌کند و در نتیجه لبخندی درخشان‌تر ایجاد می‌کند. این فرآیند ساده، غیر تهاجمی و سریع است و حدود 45 تا 60 دقیقه طول می کشد، با یک ساعت اضافی برای آماده سازی، دستورالعمل ها و پرسش و پاسخ به سوالات بیمار

زوم چگونه عمل می‌کند؟

برخلاف روش های سنتی، سفید کردن دندان با زوم یک روش ساده و در مطب است که می تواند به طور قابل توجهی لبخند شما را درخشان کند. این فرآیند شامل استفاده از ژل سفید کننده مخصوص طراحی شده توسط دندانپزشک بر روی دندان های شما و سپس استفاده از زوم است. برای فعال کردن ژل، نور تابیده شده به آرامی از ژل عبور می‌کند و لکه ها و تغییر رنگ ها را از بین می برد و در نتیجه لبخندی روشن تر و سفیدتر می شود. کل این روش حدود 45 تا 60 دقیقه طول می کشد، و شما می توانید انتظار داشته باشید که نتایج فوری، با اثرات طولانی مدت را مشاهده کنید. پس از درمان، دندانپزشک شما ممکن است سینی های لمسی را برای حفظ سفیدی دندان در اختیار شما قرار دهد.

 

لینک مرتبط: جراح دندان عقل

مزایای زوم

سفید کردن دندان با زوم به چند دلیل برجسته است:

 • نتایج فوری و طولانی مدت: یک جلسه می تواند لبخند شما را تا 8 درجه روشن کند و نتایج با محو شدن کمتر در مقایسه با روش های دیگر طولانی مدت است.
 • ایمن و راحت: این روش توسط متخصص دندانپزشکی انجام می شود و ایمنی و راحتی را تضمین می کند.
 • موثر: ثابت شده است که سفید کردن دندان با زوم بسیار موثر است، به طوری که بیماران اغلب بهبودهای قابل توجهی را در ظاهر لبخند خود گزارش می دهند.
 • راحتی: درمان سریع است و می تواند در یک بار ویزیت کامل شود و آن را به گزینه ای مناسب برای افراد پرمشغله تبدیل می کند.

چه چیزی زوم را تنظیم می کند؟

سفید کردن دندان با استفاده زوم به دلیل اثربخشی و راحتی آن، از روشهای دیگر متمایز است. ثابت شده است که این روش بسیار مؤثر است و بیماران را با نتایج خود تحت تأثیر قرار می دهد. همچنین این سرویس کاملا انعطاف‌پذیر بوده و قرار ملاقات‌های یک روزه را برای مطابقت با برنامه‌های شلوغ ارائه می‌دهد. این رویکرد نه تنها لبخند را تقویت می کند، بلکه اعتماد به نفس را نیز افزایش می دهد، و آن را به گزینه ای ایده آل برای کسانی تبدیل می کند که به دنبال ایجاد یک تغییر مثبت هستند.

مقالات مفید پزشکی:  انواع شکستگی دندان و علت های آن

هزینه سفید کردن دندان با زوم

به دلیل اینکه هزینه سفید کردن دندان با دستگاه زوم تحت تاثیر عوامل مختلفی قرار می‌گیرد، امکان تعیین قیمت مشخص برای این روش وجود ندارد. عواملی مختلفی همچون موارد زیر می‌توانند بر قیمت آن سفید کردن دندان با دستگاه زوم تاثیر داشته باشند

 • وضعیت سلامت دندان‌ها
 • نوع و شدت لکه
 • مواد مورد استفاده
 • دستمزد دندانپزشک

بنابراین، برای اطلاع از هزینه دقیق سفید کردن دندان با دستگاه زوم، می‌بایست مراجعه و مشاوره از یک دندانپزشک حرفه‌ای دریافت نمایید.

مراقبت و نگهداری پس از آن

پس از سفید کردن دندان، حفظ نتایج بسیار مهم است. اجتناب از تنباکو، محصولات بخارپز و برخی غذاها و نوشیدنی ها می تواند به حفظ سفیدی کمک کند. برای کسانی که می‌خواهند لبخند خود را حفظ کنند، سینی‌های سفیدکننده سفارشی برای استفاده خانگی در دسترس هستند. این سینی‌ها را می‌توان هر 6 تا 12 ماه یا هر زمان که دندان‌ها دوباره زرد به نظر می‌رسند استفاده می‌شوند و لبخندی ماندگار و درخشان را تضمین می‌کنند.

ملاحظات قبل از انتخاب زوم

قبل از تصمیم گیری در مورد سفید کردن دندان با زوم، توجه به موارد زیر ضروری است:

 • سلامت دندان: اطمینان حاصل کنید که دندان ها و لثه های خود در شرایط خوبی هستند. هر گونه مشکل دندانی موجود باید قبل از شروع درمان مورد توجه قرار گیرد.
 • هزینه: میانگین هزینه سفید کردن دندان با زوم حدود ۳ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان است، اما بسته به ویژگی های برنامه درمانی شما می تواند متفاوت باشد.
 • تعمیر و نگهداری: در حالی که زوم نتایج فوری را ارائه می دهد، حفظ لبخند شما ممکن است نیاز به لمس اضافی یا مراقبت در منزل برای جلوگیری از تغییر رنگ در آینده داشته باشد

مقایسه سفید کردن دندان با زوم

هنگام مقایسه سفید کردن دندان با زوم به روش های دیگر مانند سفید کردن دندان با لیزر و بلیچینگ سنتی، سفید کردن دندان با زوم به دلیل اثربخشی، راحتی و توانایی دستیابی به نتایج قابل توجه در یک جلسه متمایز است.

اثربخشی

زوم در مقابل لیزر: هر دو روش سفید کردن دندان با زوم و سفید کردن دندان با لیزر بسیار مؤثر است و می تواند دندان ها را با چندین درجه در یک جلسه روشن کند. با این حال، سفید کردن دندان با لیزر ممکن است نتایج کمی موثرتر را برای موارد شدیدتر به دلیل توانایی آن در نفوذ بیشتر به مینای دندان ارائه دهد و به ژل سفید کننده اجازه می دهد تا سریعتر کار کند و نتایج بهتری ایجاد کند. برخی از افراد گزارش می دهند که دندان های خود پس از لیزر درمانی تا 15 درجه روشن تر می شوند، در مقایسه با 8 درجه با سفید کردن دندان با زوم.
زوم در مقابل بلیچینگ: سفید کردن دندان با زوم از غلظت پراکسید بالاتری نسبت به سفید کردن سنتی استفاده می کند که می تواند در زمان کمتری به نتایج چشمگیرتری منجر شود. این باعث زوم می شود! موثرتر از درمان های سنتی مبتنی بر سینی، که اغلب به بازدیدهای متعدد و سینی های سفارشی نیاز دارند.

مقالات مفید پزشکی:  افتادن دندان کودکان

راحتی و سرعت

زوم مزایا: سفید کردن دندان با زوم راحت‌تر از درمان‌های سنتی مبتنی بر سینی است، زیرا می‌تواند دندان‌ها را تنها در یک نوبت تا هشت درجه روشن کند و نیاز به سینی‌های سفارشی و ویزیت‌های متعدد را از بین ببرد. این باعث می‌شود زوم یک گزینه سریعتر و کارآمدتر برای کسانی که به دنبال نتایج سریع هستند.
سفید کردن با لیزر: سفید کردن دندان با لیزر، در عین اینکه موثر است، ممکن است به زمان بیشتری نیاز داشته باشد و می‌تواند شامل درمان یک دندان در یک زمان باشد، که می‌تواند برای افرادی که برنامه فشرده دارند راحت‌تر باشد.

راحتی و حفاظت

زوم و راحتی: سفید کردن دندان با زوم سفید کردن از مکانیزمی برای حذف یا مسدود کردن انتشار اشعه مادون قرمز استفاده می کند که می تواند تحریک لثه و آسیب مینا یا پالپ را کاهش دهد. با این حال، ممکن است باعث ناراحتی و حساسیت در برخی از افراد، به ویژه افرادی که مینای نازک یا تحلیل لثه دارند، شود.
سفید کردن و راحتی با لیزر: به دلیل قرار گرفتن در معرض حرارت کمتر، سفید کردن دندان با لیزر به طور کلی برای افراد دارای حساسیت دندان راحت تر است. خطر ایجاد یا تشدید حساسیت دندان را کاهش می دهد و آن را به گزینه ای ارجح برای کسانی که دندان های حساس دارند تبدیل می کند.

هزینه

زوم در مقابل لیزر: سفید کردن دندان با لیزر معمولاً با قیمت بالاتری نسبت به زوم همراه است! به دلیل نیاز به تجهیزات پیشرفته تر و تخصص تخصصی. زوم مقرون به صرفه تر است و به طور گسترده در دسترس است، و آن را به گزینه ای مقرون به صرفه تر برای بسیاری از افراد تبدیل می کند.

 

لینک مرتبط: متخصص بلیچینگ دندان

نتیجه

سفید کردن دندان با استفاده از دستگاه زوم نشان دهنده پیشرفت چشمگیری در زمینه دندانپزشکی زیبایی است. با ارائه راه حلی سریع، ایمن و موثر، به یک انتخاب محبوب برای افرادی تبدیل شده است که به دنبال لبخندی روشن تر هستند. چه به دنبال بهبود ظاهر خود برای یک موقعیت خاص باشید و چه به سادگی می خواهید اعتماد به نفس بیشتری داشته باشید، زوم را از یاد نبرید! سفید کردن دندان ها سرمایه گذاری ارزشمندی برای لبخند شماست.

برای اطلاعات بیشتر یا تعیین وقت ملاقات، با کلینیک دندانپزشکی دکتر مژگان آزادخواه، فوق تخصص دندانپزشکی در شمال تهران، تماس بگیرید.

 

مطالعه بیشتر: هزینه درمان ریشه دندان

5/5 - (1 امتیاز)

اشتراک گذاری:

مقالات مفید

اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

دریافت وام دندانپزشکی تا سقف 50 میلیون تومان

تا سقف 50 میلیون تومان میتوانید بدون ضامن و در سریع ترین زمان ممکن فقط با داشتن چک صیادی وام دندانپزشکی دریافت کنید. این خدمات زیر نظر بانک ملت فراهم شده است که تنها با چند کلیک و به صورت کاملا آنلاین میتوانید این تسهیلات را دریافت کنید.