ایمپلنت دندان چیست؟

ایمپلنت چیست؟ چرا بهتر است بجای دندان مصنوعی از ایمپلنت استفاده کنیم؟ بهترین نوع ایمپلنت چیست؟ قیمت ایمپلنت دندان چقدر است؟

این موارد تنها گوشه ای از سوالات افرادی است که دندان های خود را به هر دلیلی از دست داده اند و به دنبال بازگرداندن آن هستند. اگر شما هم به دنبال راهی برای کاشت مجدد دندان خود هستید و سوال های فراوانی نظیر سوال های بالا دارید در ادامه با ما همراه باشید تا هرآنچه که نیاز است درباره ایمپلنت دندان بدانید را برای شما شرح دهیم.

به مرور زمان دندانها ممکن است دچار آسیب گردد و با بالا رفتن سن دندانهای خود را از دست بدهیم مخصوصا در جوامع امروزی که به علت نداشتن سبک درست تغذیه و زندگی امکان خراب شدن دندان بسیار زیاد است و احتمال کشیدن آن افزایش می یابد در چنین مواقعی استفاده از ایمپلنت دندان بهترین گزینه می باشد.

عکس ایمپلنت دندان

ایمپلنت دندان چیست؟

ایمپلنت دندان یک روش درمانی است که برای دندانهای شکسته انجام می شود. در این روش، دندانهای آسیب دیده یا شکسته را بصورت کامل از ریشه بر می دارند و بجای آن از ایمپلنت های دندانی استفاده می کنند. این ایمپلنت بصورت یک پیچ تیتانیومی است که بصورت جراحی روی فک قرار می گیرد و یک تاج روی آن گذاشته می شود.

این نگهدارنده ها در استخوان فک قرار می گیرند و به مرور زمان با استخوان فک ترکیب می شوند که یک پایه قوی برای دندانهای جدید می باشد.

بیشتر بخوانید: ارتودنسی دندان چیست و چه زمانی برای انجام ارتودنسی مناسب است؟

تاریخچه ایمپلنت دندان

با اینکه پیشرفت های زیادی در زمینه دندانپزشکی صورت گرفته اما بسیاری از مردم هنوز از پوسیدگی دندان یا افتادن دندان رنج می برند. بریج و پروتز سال هاست که یکی از بهترین گزینه ها برای جایگزینی دندانها بود است. اما به مرور زمان با پیشرفت تکنولوژی پزشکی، اکتشافات زیادی در این زمینه داشته است.

ایمپلنت چیزی جز جایگزینی ریشه دندان نیست. در این روش از لحاظ فنی پیوندهای بصورت فلزی در لثه ایجاد می شود که روی آن یک دندان دائمی و قابل تعویض نصب می شود.

استفاده از ایمپلنت فواید زیادی دارد که بزرگترین آنها این است زیبایی طرح لبخند و ایجاد حس خوبی هنگام صحبت می باشد. در ضمن استفاده از ایمپلنت به بهداشت دهان و دندان کمک می کند و عین حاال دوام بالایی دارد.

میزان طول عمر ایمپلنت

طول عمر ایمپلنت دندان به فاکتورهای زیادی بستگی دارد. و میزان موفقیت یا شکست آن به سلامتی فردی که تحت درمان قرار میگرید، داروهای که مصرف می کند، میزان یکپارچگی بافت های استخوانی و سلامت بافت های دهان بستگی دارد. همچنین موقعیت قرار گیری ایمپلنت و زاویه دندان های مجاور می تواند بسیار مهم باشد. میزان موفقیت ایمپلنت با توجه به شبیه سازی آزمایشگاهی یا با استفاده از شبیه سازی CAD/CAM و توموگرافی کامیپوتری تعیین می شود.

از عوامل اصلی موفقیت و پایداری طولانی مدت ایمپلنت های دندان، یکپارچگی استخوانی و داشتن لثه سال می باشد. اما از آنجایی که هر دو ممکن است پس از کشیدن دندان آتروفی شوند، گاهی اوقات برای بازسازی استخوان و لثه ایده آل نیاز به اقدامات پیش مصنوعی مانند لیفت سینوس یا پیونده لثه است.

میزان طول عمر ایمپلنت

چرا بهتر است از ایمپلنت دندان استفاده کنیم.

ایمپلنت دندان یک روش مدرن امروزی برای جایگزینی دندانهای آسیب دیده می باشد که توسط بهترین دندانپزشکان طراحی و اجرا شده است. آنچه قبلا یک روش پیچده، سخت و زمانبر بود امروز تبدیل به یک درمان ساده و آسان شده است. ایپلنت دندان تبدیل به یک استاندارد طلایی شده است که بیماران انتظار آن را دارند.

در واقع می توان گفت که ایمپلنت های دندانی ریشه های پروتز هستند که از مواد اورگانیک و زیستی (تیتانیوم یا سرامیک) ساخته شده اند. طراحی آنها به گونه ای است که باعث رشد استخوان جدید در اطراف آن می شوند.

فرآیندی که استخوانهای فک به ایمپلنت می چسبند و با آنها پیوند برقرار می کنند و آن را به بخشی دائمی از دهان تبدیل می کنند. این امر به قدری اهمیت دارد که باعث می شود ایمپلنت دندان، از سالم ترین دندانها، قوی تر و سالم تر باشد.

چرا بهتر است از ایمپلنت دندان استفاده کنیم.

ایمپلنت دندان یک روش دائمی

ایمپلنت دندان یک روش دائمی و در حین حال بسیار قوی می باشد. با انجام دادن ایمپلنت، بیماران گزینه های ترمیمی مختلفی دارند یعنی ایمپلنت ها می توانند انواع تاج ارا ساپورت کنند مثلا می توان از تاج سرامیکی استفاده کرد و بعد از مدتی در صورت نیاز آنرا تعویض کرد.

وقتی نوبت به جایگزینی دندانهای از دست رفته می رسد معمولا هر کسی سعی می کند بهترین گزینه از لحاظ ماندگاری، به صرفه بودن و کیفیت مناسب را انتخاب کند. در روش سنتی انتخاب اکثر ما عصب کشی و پر کردن دندان است البته اگر که قابل ترمیم باشند. در غیر اینصورت معمولا سعی می کردیم که دندان خود را بکشیم.

بیشتر بخوانید: بهترین روکش دندان برای دندانهای آسیب دیده

اما الان کشیدن دندان روش مناسبی نمی باشد زیرا هم بسیار دردناک است هم اینکه احتمال عفونت و خون ریزی دارد. بنابراین بهترین گزینه ایمپلنت دندان می باشد زیرا هم باعث زیبایی دندان می شود هم اینکه مقاوم است و شما به راحتی می توانید از آن استفاده کنید. در واقع با کاشت یک دندان شما تا آخر عمر خیالتان راحت می شود که این دندان نه عفونت می کند نه آسیبی می بیند.

ایمپلنت دندان یک روش دائمی

اجزای اصلی ایمپلنت دندان

ایمپلنت دندان بصورت کلی دو جز دارد. قسمت فلزی آن که داخل لثه قرار می گیرد و قسمت بیرونی آن که روی لثه قرار می گیرد و در واقع تاج دندان است.

عوارض ایمپلنت دندان

خطرات و عوارض مربوط به درمان ایمپلنت معمولا در طول جراحی (مانند خونریزی بیش از حد یا آسیب عصب) یا در مواردی 6 ماه اول رخ می دهند مانند عفونت و عدم پیوند با استخوان لثه.

شاید در ابتدا اینطور بنظر برسد که این روش بسیار ضرر دارد زیرا سوراخ کردن فک و قرار دادن پیج داخل آن بسیار دردآور می باشد. اما این یک تصور غلط می باشد. عصب کشی دندان و پر کردن آن شاید واقعا درد آور باشد اما از آنجایی که ساختار استخوان فک حاوی گیرنده های درد نیست، ما می توانیم ایمپلنت را به روشی ساده و راحت قرار دهیم. اگر تا به حالی دندانی را کشیده باشید باید به شما بگویم که کاشت ایمپلنت بسیار راحت تر است.

جهت هرگونه مشاوره و ویزیت برای کاشت دندان می‌توانید با مطب دکتر آزادخواه تماس حاصل فرمایید.

تلفن های تماس: 0218860554102188616310

بنابراین ایمپلنت دندان نه تنها ضرری ندارد بلکه می تواند یک لبخند زیبا را به شما هدیه دهد. زندگی با دندانهای آسیب دیده و از دست رفته اصلا زیبا نیست زیرا نمی توانید از وعده های غذایی خود لذت ببرید یا در جمع دوستان و خانواده لبخند بزنید.

مراحل ایمپلنت دندان

مراحل ایمپلنت دندان

مراحل انجام ایمپلنت دندان به عوامل مختلفی بستگی دارد مانند:

 • سن
 • تراکم استخوان
 • تناسب اولیه ایمپلنت هنگام عمل
 • سایر دندانها
 • میزان فشار وارد شده هنگام خوردن غذا
 • و …

بنابراین مراحل انجام ایمپلنت دندان می توان 2 نوع باشد.

اولین مورد جایگذاری فوری تک مرحله ای

در این روش ابتدا یک ایمپلنت قرار داده می شود و یک تاج بصورت موقت روی آن قرار می دهند و بعد یک مدت کوتاه یک تاج دائمی به شما داده می شود.

مورد دوم ایمپلنت تاخیری

در این روش تلاش بر این است که از ایمپلنت در برابر هر گونه فشاری اولیه محافظت شود مخصوصا زمانیکه در حال بهبود و جوش خوردن در استخوان است. پس از اینکه ایمپلنت به مدت 3 ماه بصورت کامل زیر لثه پوشانده شد یک تاج دائمی روی آن نصب می کنند و شما می توانید با خیال راحت از دندان جدیدتان استفاده کنید.

تاریخچه ایمپلنت دندان

ایمپلنت دندان چقدر طول می کشد

برای انجام ایمپلنت دندان باید مراحل مختلفی را طی کنید که این کار برای بالا بردن طول عمر و کیفیت اجرا الزامی باشد.

مراحل کارتعداد جلسات مورد نیازمدت زمان هر جلسه
مشاوره قبل از ایمپلنتیک جلسهبین 30 الی 60 دقیقه
سینوس لیفتیک جلسهتقریبا 4 ماه
جراحی ایمپلنتیک جلسهیک ساعت
هیلینگ گپیک جلسهیک هفته
تاج موقتیک جلسهیک ماه
روکش نهاییدو جلسهتقریبا یک هفته

 

مزایایی ایمپلنت دندان

مزایایی ایمپلنت دندان

تا اینجا با انواع مختلف ایمپلنت دندان آشنا شدیم و حالا می خواهیم درباره مزایایی آن صحبت کنیم و اینکه چرا ایمپلنت بهترین روش قرار دادن دندان است.

اولین مورد ماندگاری طولانی آن می باشد. ایمپلنت دندان در مقایسه با سایر روش ها طول عمر بالاتری دارد. مثلا بریج دندان در صورتی که خوب نگهداری کنید 5 تا 10 سال دوام می آورد اما ایمپلنت های دندانی می توانند تا آخر عمر داوم داشته باشند و در صورت نیاز تنها کافی است که تاج آن تعویض شود.

دومین مورد شباهت آن به سایر دندانهای و ایجاد یکپارچگی.  دندانهای که شما توسط ایمپلنت جایگزین دندانهای اصلی خود می کنید بسیار شبیه به دندانهای واقعی خواهند بود و نیازی نیست که نگرانی خاصی داشته باشید. زیرا هیچ کس نمی تواند تشخیص دهد که این دندان مصنوعی باشد.

سومین مورد حفظ دندان های مجاور می باشد. یعنی زمانیکه دندان آسیب دیده خود را  به روش ایمپلنت جایگزین می کنید هیچ آسیبی به سایر دندانها وارد نمی شود که این یک مزیت بسیار فوق العاده می باشد.

چهارمین مورد راحتی استفاده از آن می باشد. ایمپلنت های دندان بعنوان یک جایگزین ثابت و همیشگی برای دهان ما، هیچ مشکلی برای دندان ها ایجاد نمی کند. در صورتی که دندانهای مصنوعی متحرک، آسیب های زیادی به لثه های و سایر دندانها وارد می کنند. کسانیکه بر اثر بیماری یا کهولت سن نیاز به تعویض دندان خود دارند به راحتی می توانند با ایمپلنت داند احساس راحتی بیشتری داشته باشند و طرح لبخند زیبایی داشته باشند.

ایمپلنت دندان نسبت به روش های سنتی مزایای زیادی برای زیبایی و سلامتی دندان ها دارد و یک روش سرمایه گذاری عالی محسوب می شود. زیرا شما با یک بار هزینه کردن تا آخر می توانید از آن استفاده کنید بدون اینکه نگران خراب شدن، سیاه شدن، کرم خوردن و … باشید.

از مزایای دیگر ایمپلنت، مستقل بودن آن است یعنی زمانیکه شما می خواهید تنها یک دندان خود را جایگزین کنید ایمپلنت به طور مستقل می ایستند و ماننده یک دندان طبیعی عمل می کند.

سایر مزایایی ایمپلنت دندان عبارتند از:

 • مقاوم در برابر تغییر شکل و آسیب وارد نکردن به دندانهای مجاور
 • یک پارچه شدن با بافت های فک
 • بازگشت سرمایه بهتر نسبت به درمان معمولی
 • و …

جالب است بدانید که ایمپلنت های دندان برای 98 درصد بیماران بسیار موثر بود و اکثر آنها رضایت داشته اند همچنین این روش بهترین سرمایه گزاری در بین تمامی روش های درمان دندان می باشد.

انواع ایمپلنت دندان

ایمپلنت دندان دارای مدلهای متفاوتی می باشد و شما باید قبل از گذاشتن آن، ایمپلنت مناسب دندان خود را بشناسید. البته منظور ما این نیست که دقیقا دانش تخصصی این حوزه را کسب کنید بلکه صرفا با مراجعه با دکتر می توانید اطلاعات مختصری درباره ایمپلنت خود پیدا کنید.

ایمپلنت ها دارای دو قسمت هستند. قسمت اول آن فلز تیتانیوم است که شبیه پیچ بوده و در استخوان فک بصورت ریشه دندان قرار میگیرد و کلاهک پروتزی یا همان تاج، روی سطح آن قرار می گیرد. به کل این ساختار ایمپلنت دندان می گویند که نزدیکترین گزینه مناسب برای دندان طبیعی می باشد. طوریکه هیچکسی نمی تواند متوجه مصنوعی بودن آن شود.

درصد موفقیت ایمپلنت های دندان بالای 80 درصد محاسبه شده است و باید بدانیم که ایمپلنت دندان قطعا روشی مناسب برای دندانهای از دست رفته می باشد. بنابراین نباید خیلی نگران دندانهای از دست رفته خود باشیم و می توانیم به راحتی از ایمپلنت استفاده کنیم.

تا اینجا که درباره اهمیت ایمپلنت آشنا شدیم حال می خواهیم به معرفی انواع مختلف ایمپلنت های دندانی بپردازیم و یاد بگیریم که چگونه یک دندانپزشک می تواند بهترین و مناسب ترین ایمپلنت دندانی را برای ما انتخاب کند.

ایمپلنت دندان برای شرایط خاص

در ادامه میخواهیم درباره انواع ایمپلنت دندانی و برخی از شرایط خاص و پیچیده که نیاز به استفاده از ایمپلنت می باشد صحبت کنیم.

ایمپلنت ترانسوسئوس

1-ایمپلنت ترانسوسئوس

از آنجایی که فک پایین صورت بسیار متحرک می باشد این باعث شده خیلی سریع فرسوده شود. در نتیجه ساخت و پایداری پروتزهای مصنوعی همچنان یک کار چالش برانگیز برای دندانپزشکان است.

اما ایمپلنت ترانسوسئوس امید تازه ای به این دسته از بیماران داده است. این ایمپلنت ها از یک قاب فلزی تشکیل شده اند که به لبه پایینی فک صورت متصل می شوند. که این باعث می شود دندان مصنوعی به خوبی روی فک جا بیفتد.

ایمپلنت های ترانسوسئوس برای کسانی در نظر گرفته شده که استخوان پایین فک آنها تحلیل زیادی داشته و به توانایی ایمپلنت های استاندارد (اندوستئال یا ساب پرویوستئال) را ندارد.

2-ایمپلنت زیگوماتیک

همانطور که فک پایین صورت دچار تحلیل می شود، فک بالا نیز گاهی دچار کمبود می شود و ارتفاع و عرض کافی برای دریافت ایمپلنت های استاندارد را ندارد. در این شرایط باید از ایمپلنت زیگوماتیک استفاده کرد.

زیگوما یک شکل استخوانی است و ایمپلنت زیگوماتیک به معنای واقعی کلمه در استخوان قرار می گیرند. این روش یکی جدیدترین راهکار های درمانی است که بصورت عادی انجام نمی شود یعنی هر پزشکی توانایی انجام آنرا ندارد و باید تجربه و دانش کافی داشته باشد.

3-ایمپلنت دندان All-on-4

ایمپلنت های دندانی All-on-4 عمل دندانپزشکی را متحول کرده است. این نوع ایمپلنت ها دارای 4 یا 6 ایمپلنت در استخوان فک بالا و پایین هستند که یک روکش طولانی بصورت پل روی آن ساخته می شود. این روش مناسب کسانی است که هیچ دندانی ندارند و کاملا بی دندان است.

ایمپلنت اندوستال

ایمپلنت اندوستال

واژه Endostele به معنای قسمت داخلی استخوان است. ایمپلنت اندوستال یکی از رایجترین و پرکاربردترین ایمپلنت های دندای توسط دندانپزشکان حرفه ای می باشد. در این روش ایمپلنت در استخوان فک قرار داده می شود که معمولا فلز آن از تیتانیوم می باشد و به شکل پیج است.

علت اینکه طراحی آن شبیه پیچ می باشد این است که باعث ایجاد اصطکاک شده و با استخوانهای فک ادغام می گردد و این امر باعث قوی شدن ریشه دندان مصنوعی می شود. بعد از آن یک تکیه گاهی روی آن وصل می شود که روی سطح این پیچ قرار می گیرد و بالاتر از لثه است. در آخر تاج روی آن نصب می شود. ایمپلنت نصب شده بین 2 تا 6 ماه طول می کشد تا به طور کامل در استخوان فک ادغام شود.

چه زمانی می توانید برای دندان از دست رفته ایمپلنت اندوستال انجام دهید؟

برای کاشتن دندان مصنوعی به روش اندوستال باید از سلامت جسمانی مناسب برخوردار باشید یعنی بیماری های زمینه ای مثل فشار خون بالا، دیابت یا هر عمل جراحی بزرگی اخیرا نداشته باشید. داشتن شرایط فیزیکی و جسمی مناسب کمک می کند تا یمپلنت دندان راحت تر با بدن تان پیوند برقرار کند.

اما اگر دیابتی هستید یا بیماری قندی دارید باید سطح قند خون تان را کنتر کنید تا این ایمپلنت های شناور شوند. برای اینکه یک ایمپلنت دندان خوب داشته باشید باید از بهداشت دهان و دندان مناسب برخوردار باشید. نداشتن بهداشت مناسب دندان، طول عمر ایمپلنت را کوتاه می کند و این اصلا چیز خوبی نیست.

برای قرار دادن ایمپلنت اندوستئال، باید از سالم بودن لثه ها اطمینان حاصل کرد و مطمئن شد که علائم ژنژیویت یا پریودنتیت را نداشته باشند. همچنین استخوان باید باید ارتفاع و عرض مناسبی داشته باشد.

ایمپلنت های دندانی زیر پریوستئال

ایمپلنت ساب پریوستئال کمی متفاوت است یعنی بصورت مستقیم در استخوان فک سوراخ نمی شوند بلکه روی سطح استخواب نصب می شوند. با اینکه در این روش آنها را مستقیما داخل استخوان قرار نمی دهیم ولی با این حال به خوبی زیر لثه قرار می گیرند.

از آنجایی که ایمپلنت های ساب پریوستئال در استخوان فرو نمی روند ساختار آنها کمی متفاوت از ایمپلنت های اندوستئال است. این ایمپلنت های از یک قاب فلزی تشکیل شده اند که روی استخوان قرار می گیرند و فقط چند برجستگی کوچک در سطح خود دارند.

از ایمپلنت ساب پریوستئال در جاهای استفاده می شوند که استخوان فک بسیار ضعیف می باشد و ارتفاع کافی برای جاسازی ایمپلنت را ندارد و نمی توان فلز تیتانیوم را داخل آن قرار داد. معمولا افراد مسن یا کسانیکه دیابت دارند یا به دلیل تحلیل استخوان فاقد استخوان فک هستند، مناسب ترین فرد برای ایمپلنت های زیر پریوست هستند.

مزایایی ایمپلنت دندان

ایمپلنت پایه

احتمالا شاید در مورد ایمپلنت پایه چیزی نشنیده باشید. ایمپلنت های پایه از نظر مکان، محل قرارگیری، اندازه و طراحی و نحوه توزیع یکنواخت نیروها با سایر سیستم های ایمپلنت متفاوت هستند. این ایمپلنت های پایه در قسمت تحتانی استخوان فک به نام استخوان بازال قرار می گیرند که قوی ترین استخوان فک به حساب می آیند.

استخوان بازال به راحتی نمی تواند دچار عفونت دهانی شده یا تحلیل رود بنابراین بهترین مکان برای کاشت ایمپلنت می باشد. به طور کلی کاشت ایمپلنت پایه کمترین آسیب را وارد می کند و کمترین تورم بعد از عمل را دارد و در نتیجه بسیار سریع بهبود پیدا می کنند.

از آنجایی که ایمپلنت‌های معمولی در استخوان نرم فک (استخوان ترابکولار) ثابت می‌شوند، هر فردی که دچار کمبود استخوان فک نرم باشد یا فرسایش بیش از حد استخوان فک داشته باشد، برای کاشت ایمپلنت پایه مناسب‌تر است.

نمونه ایمپلنت دندان

در این بخش شما نمونه ایمپلنت های اجرا شده را می بینید.

فیلم ایمپلنت دندان

در ادامه می توانید نمونه فیلم ایمپلنت دندان را مشاهده کنید که توسط دکتر مژگان آزاد خواه اجرا می گردد.

رضایت بیمار از ایمپلنت دندان توسط دکتر مژگان آزادخواه

آیا ایمپلنت دندان درد دارد

اگر شما تجربه کشیدن دندان را داشته باشید بهتر است بدانید که این روش در مقیاس با آن بسیار راحت تر می باشد زیرا لثه عصب های زیادی ندارد و شما اصلا اذیت نمی شوید. اما با این حال گاهی اوقات ممکن کمی خونریزی داشته باشد. که آن هم بخاطر خارج کردن ریشه دندان و قرار دادن ایمپلنت می باشد.

از عوامل فرسودگی دندان

با توجه به گسترش زندگی شهری و تغییر سریع سبک زندگی و عادات نا سالم تغذیه، مشکلات دندانی در حال افزایش است. اکثر افراد که سن بالایی دارند در گذشته کمتر دچار آسیب های دندانی می شدند با اینکه شاید رسیدگی زیادی به دندانهای خود نمی کردند اما با این حال دندانها قوی و سالمی داشت که علت اصلی آن بخاطر سبک زندگی و تغذیه آنها بود.

اما امروزه شاهد این هستیم که نوجوانان ما به راحتی به مشکلات و آسیب های جدی دندان مواجه می شوند و این باعث شده تا علم دندانپزشکی به دنبال راهکارهای بهتری باشد.

دندانها به زیبایی انسان می افزاید و وجود نقص یا شکستگی در دندان باعث می شود تا چهره زیبا نداشته باشیم. ایمپلنت دندان تنها فناوری است که می تواند دندان آسیب دیده و شکسته را با دندانهای محکم و استوار جایگزین کند. هنگام کاشت دندان جدید باید به مواردی توجه کرد تا بیمار در حین و بعد از کاشت دندان دچار مشکلی نشود.

از عمده دلایل پوسیدگی دندان استفاده از تنباکو و سیگار می باشد. استفاده روزانه  از سیگار باعث سیاه شدن دندانها، آسیب بافت ها و ضعیف شدن لثه ها می شود. کسانیکه به صورت ژنتیکی دندانهای ضعیفی دارند و دندانهای آنها خیلی زود می افتد بهترین روش درمان استفاده از دندان مصنوعی می باشد.

اما مشکل دندانهای مصنوعی این است که دائما باید آنها را از دهان خود در آورید مثلا باید بعد از غذا و هنگام خواب برداشته شوند. در حالیکه ایمپلنت دندان بسیار راحت تر و با دوام تر می باشد. کاشت ایمپلنت دندان تنها زمانی ایجاد می شود که سیار دندانها قوی باشند.

مراحل ایمپلنت دندان

مراحل انجام ایمپلنت به دو بخش قبل از عمل و بعد از عمل تقسیم می شود. قبل از عمل باید یکسری معاینات اولیه انجام شود و آمادگی های لازم انجام گردد. در مرحله دوم که بعد از عمل می باشد باید یکسری مراقب ها انجام داد از قبیل پرهیز از مسواک زدن یا استعمال دخانیات.

تعرفه ایمپلنت دندان

در کل ایمپلنت دندان یکی از گرانترین روش های درمان می باشد اما اگر در بلند بخواهیم نگاه کنیم، بسیار مقرون به صرفه می باشد چرا که شما با یکبار هزینه کردن، تا آخر عمر خیال تان از این بابت راحت است و دیگر هیچ مشکلی برای دندان تان بوجود نمی آید.

قیمت ایمپلنت دندان در تهران

ایمپلنت دندان در تهران با قیمت های مختلفی انجام می شود اما باید به این نکته توجه داشته باشید که هزینه بیشتر به معنای کیفیت بهتر نمی باشد. مهمترین عامل برای ایمپلنت دندان میزان تجربه و تخصص پزشک می باشد.

دکتر مژگان آزاد خواه با بیش از 20 سال سابقه کار در زمینه دندانپزشکی و با تجربه بالا در زمینه کاشت ایمپلنت یکی از بهترین متخصصین این حوزه می باشد.

ایمپلنت فوری دندان

ایمپلنت فوری دندان زمان کمتری نسبت به ایمپلنت استاندارد می برد. در این روش مدت زمان کاشت ایمپلنت بسیار کوتاه است و برای کاشت دندان باید حفره ای در قسمتی از دندان از دست رفته ایجاد گردد تا ایمپلنت در آن جای گیرد.

اگر فکر می‌کنید که انجام ایمپلنت دندان زمان بر است، مقاله ایمپلنت فوری دندان را مطالعه کنید.

منظور از ایمپلنت دندان چه چیزی است؟

ایمپلنت دندان، کاشتن دندانی از جنس های مختلف بصورت دائمی است که با این روش می‌توان دندان های از دست رفته را برگرداند. و جدیدترین روشی است که بجای استفاده از دندان مصنوعی امروزه توسط دندانپزشکان استفاده می‌شود.

ایمپلنت دندان از دو قسمت تشکیل می‌شود: پایه و تاج.

پایه قسمتی است که درون لثه قرار می‌گیرد و اغلب از جنس تیتانیوم است. چرا که تیتانیوم فلزی محکم و سازگار با بدن انسان است و ایجاد عفونت، التهاب و … نمی‌کند.

قسمت تاج قسمتی است که به چشم می‌آید و بر روی پایه قرار می‌گیرد

بهترین دکتر ایمپلنت در تهران

در سطح شهر تهران مطب های دندانپزشکی زیادی وجود دارند اما اکثر آنها پزشک متخصص ندارند و بیشتر بصورت دستیار پزشک این حرفه را یاد گرفتند. برای همین خیلی مهم است که پیش متخصص دندانپزشک بروید.

دکتر مژگان آزاده خواه یکی از دندانپزشکان متخصص می باشد که بیش از 20 سال تجربه تخصصی در این زمینه دارند.

 

سوالات متداول

هزینه کاشت دندان چقدر است؟

کل فرآیند ایمپلنت را می توان در یک ساعت انجام داد اما برای این یک ساعت باید یکسری آمادگی ها و کارهای از قبل انجام داد که همه اینا موارد و تجربه خود متخصص روی هزینه ایمپلنت تاثیر دارد.

کاشت دندان چگونه انجام می شود؟

در روش ایمپلنت دندان، یک فلز تیتانیوم که شبیه پیچ است در داخل استخوان فک قرار می گیرد. ایمپلنت برای مدت تقریبا 3 ما در جای خود ثابت باقی می ماند تا کاملا با لثه ترکیب شود و روی استخوان را بپوشاند تا استحکام بیشتری پیدا کند و در آخر تاج روی آن قرار می گیرد.

روند سفید کردن دندانهای ایمپلنت شده چگونه است؟

شما می توانید یک یا چند دندان خود را با ایمپلنت جایگزین کنید. که برای قرار دادن ایمپلنت، در ابتدا یک پیچ تیتانیومی در استخوان فک قرار می گیرد و سپس تاج روی آن قرار می گیرد.

برای دانلود این صفحه بصورت پی دی اف می توانید روی دکمه زیر کلیک کنید.

منابع
mayoclinic , fda

کلینیک دندانپزشکی دکتر مژگان آزادخواه

درباره دکتر مژگان آزادخواه

دکتر مژگان آزادخواه جراح دندان پزشک، فارغ التحصیل 1375 با شماره نظام پزشکی 57688 دارای 20 سال سابقه در زمینه ایمپلنت (جایگزین دندان های از دست رفته) با گواهینامه معتبر ایمپلنت با سیستم فرانسه، آلمان، سوئیس و کره جنوبی است.

دندانپزشکی

مدارک و سرتیفیکیت‌های دکتر آزادخواه

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۴.۶ از ۵
از مجموع ۷ رای

12 نظر

  • در ابتدا شاید اینطور تصور کنید که ایمپلنت بسیار دردناک است اما باید بگویم همانطور که در هنگام عصب کشی و ترمیم شما درد زیادی را احساس نمی کنید در این روش نیز همینطور می باشد البته در گاهی مواقع ممکن است کمی درد بیشتر داشته باشد که این کاملا طبیعی و بعد از مدتی لثه های شما با ایمپلنت سازگار شده و دیگر اذیت نمی شوید.

 • از لحاظ مالی بهتر است ایمپلنت دندان انجام بدیم یا روکش دندان؟

  • هر کدام از این موارد مزیت های خود را دارد و شما باید با توجه به میزان آسیب دیدگی دهان خود یکی از آنها را انتخاب کنید.
   ایمپلنت دندان قطع طول عمر بیشتری دارد ولی خب هزینه آنها هم زیاد است اما در طول زمان یک سرمایه گذاری خوب محسوب می شود زیرا طول عمر بالایی دارد.
   روکش دندان هم برای حفظ و مراقبت از دندانهای شما است با این حال باید در ابتدا توسط دندانپزشک معاینه گردد.

  • برخی از عوارض ایمپلنت دندان عبارتند از: بروز حساسیت، خون ریزی، ورم کردن که هر کدام از این موارد بستگی به فرد مورد نظر و میزان استحکام لثه آن دارد اینها همگی عوارضی هستنند که در کوتاه مدت ممکن است رخ دهد.
   برخی دیگر از عوارض معایب ایمپلنت نیز هستند که ممکن است در دراز مدت بوجود آیند از قبیل: لق شدن دندانهای جانبی، عفونت کردن، مشکلات سینوسی، افتادن روکش ایمپلنت، شکستگی پروتز
   همه این موارد بخشی از عوارض کاشت دندان می باشند که البته قابل برطرف کردن می باشد و نیاز به نگرانی نیست زیرا دکتر مژگان آزادخواه با تجربه بیش از 15 سال کاشت دندان به خوبی با تمامی عوارض ها آشنا بوده و به راحتی می تواند آنرا پیش بینی و درمان کند.

  • مراحل ایمپلنت دندان جلو بدین صورت می باشد که ابتدا باید با انجام یکسری آزمایشات ایمپلنت مناسب دندان شما آماده شود و سپس طی چند جلسه (با توجه به شرایط دندان شما) فرآیند کاشت ایمپلنت انجام می شود.

  • ایمپلنت دندان نیاز به یکسری آماده سازی و انجام آزمایشات دارد که به دو قسمت تبدیل می شود کارهای که قبل از ایمپلنت دندان باید انجام دهید و کارهای که بعد از ایمپلنت باید انجام داد.
   برای اطلاعات بیشتر می توانید به واتساپ کلینیک پیام دهید.

 • قیمت ایمپلنت ۴ واحد دندون فک بالا سمت راست چقدر میشه؟

  • قیمت ایمپلنت بستگی به موارد مختلفی دارد از قبیل اینکه شما چه نوع ایمپلنتی را انتخاب می کنید و همچنین شرایط لثه و دهان شما به چه صورت می باشد.
   پیشنهاد می کتم مقاله ایمپلنت رو مطالعه کنید تا با کلیت موضوع آشنا شوید و همچنین می توانید برای دریافت مشاوره رایگان و استعلام قیمت تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *