کامپوزیت دندان

کامپوزیت دندان یک جنس مصنوعی است که به صورت لایه‌ای بر روی سطح دندان قرار می‌گیرد و برای درمان انواع مشکلات دندانی مانند شکستگی دندان، پر کردن ترک‌ها و سوراخ‌ها، اصلاح شکل دندان و ترمیم دندان‌های پوسیده استفاده می‌شود. کامپوزیت دندان از ترکیبی از رزین‌ها و مواد پرکننده مانند شیشه، کوارتز و سیلیکات ساخته می‌شود و بسیار شبیه به رنگ و بافت دندان طبیعی است. به همین دلیل، کامپوزیت دندان به عنوان یک جایگزین زیبا و پایدار برای پر کردن ترک‌ها و سوراخ‌های دندانی استفاده می‌شود. همچنین، این جنس مصنوعی با دندان طبیعی به خوبی ترکیب می‌شود و در صورت استفاده صحیح و مراقبت دندانی مناسب، می‌تواند برای مدت طولانی از دوام و پایداری برخوردار باشد.

کامپوزیت دندان به دلیل شباهت بسیار زیاد با دندان طبیعی، از نظر ظاهری بسیار جذاب و زیباست و معمولاً به عنوان یک روش زیبایی‌ نیز استفاده می‌شود. این جنس مصنوعی قابلیت فرم‌دهی و ترمیم شدن به شکل دلخواه را دارد و به راحتی قابل اطمینان و پایدار است. به علاوه، کامپوزیت دندان بیشترین مزیت را در بر خود دارد و طبیعی‌ترین روش ترمیم دندان است. در مقایسه با جنس‌های دیگری که برای ترمیم دندان مورد استفاده قرار می‌گیرند، مانند آمالگامو پرسلین، کامپوزیت دندان نسبت به دندان طبیعی کمتر خراب می‌شود و به راحتی تعمیر می‌شود. همچنین، استفاده از کامپوزیت دندان در برخی موارد می‌تواند به جایگزینی حفره‌های بزرگ، جراحی دندان و درمان‌های ریشه‌ای برای دندان‌ها منجر شود. در انتخاب کامپوزیت دندان برای ترمیم دندان، فاکتورهایی مانند موقعیت و اندازه ترک یا سوراخ، محل قرارگیری در دهان، وضعیت دندان و … باید مدنظر قرار گیرند. همچنین، برای حفظ طولانی‌مدت از کامپوزیت دندان ترمیم شده، مراقبت دندانی مناسب و حضور در مراجعه‌های دندانپزشکی دوره‌ای بسیار مهم است. از بین بردن باکتری‌ها و پیشگیری از پوسیدگی، مصرف مواد غذایی سالم و مسواک زدن به درستی از مراقبت‌هایی هستند که باید به آن‌ها توجه شود.

توصیه ای از

دکتر کامپوزیت دندان

لازم به ذکر است که کامپوزیت دندان، مانند همه روش‌های درمانی دیگر، نیاز به تجدید نظر و مراقبت های دوره‌ای دارد. بعضی از کامپوزیت‌های دندان ممکن است در برابر فشار و استفاده‌های بیشتر، آسیب ببینند، بنابراین برای حفظ طولانی‌مدت از ترمیم دندان، باید در مراجعه‌های دندانپزشکی دوره‌ای شرکت کرده و مراقبت های لازم را انجام داد. همچنین، توصیه می‌شود که در صورت احساس درد یا عدم راحتی پس از ترمیم دندان، به عنوان مثال در صورت حساسیت به دمای آب یا غذا، به متخصص کامپوزیت دندان مراجعه شود.

در کل، کامپوزیت دندان یک روش پایدار، زیبا و طبیعی برای ترمیم دندان‌های مختلف است و به عنوان یک جایگزین مناسب برای جراحی‌های دندانی و ترمیم دندان‌های پوسیده و همچنین برای ایجاد زیبایی‌های دندانی مورد استفاده قرار می‌گیرد. با این حال، برای حفظ طولانی‌مدت از ترمیم دندان با کامپوزیت دندان، مراقبت دندانی مناسب و حضور در مراجعه‌های دندانپزشکی دوره‌ای بسیار مهم است. دکتر مژگان آزادخواه بهترین متخصص کامپوزیت دندان در تهران است که بیش از 20 سال سابقه در این زمینه دارد. 

متخصص کامپوزیت دندان

متخصص کامپوزیت دندان، دندانپزشکی است که تخصص و تجربه لازم برای انجام ترمیمات دندانی با استفاده از کامپوزیت دندان را دارا می‌باشد. این دندانپزشکان با استفاده از مواد کامپوزیت دندان، ترمیمات دندانی را انجام می‌دهند و با توجه به شرایط مختلف دندان، از ترکیبات مختلف کامپوزیت دندان برای تعمیر و ترمیم دندان استفاده می‌کنند. متخصصان کامپوزیت دندان باید تجربه لازم در تشخیص و درمان مشکلات دندانی داشته باشند و توانایی انجام ترمیمات دندانی با استفاده از کامپوزیت دندان را داشته باشند. این ترمیمات شامل پر کردن ترک‌ها و سوراخ‌های دندانی، تعمیر دندان‌های شکسته و ترمیم دندان‌های پوسیده می‌شود.

برای تبدیل شدن به یک متخصص کامپوزیت دندان، دندانپزشک باید تحصیلات لازم را در زمینه دندانپزشکی انجام داده و درمان‌های مرتبط با کامپوزیت دندان را به طور کامل فرا گرفته باشد. همچنین، آن‌ها باید با تکنیک‌های جدید و روش‌های پیشرفته در زمینه کامپوزیت دندان آشنا باشند و از ابزاره‌های مختلفی مانند مواد پرکننده، ابزارهای ترمیم دندان و تکنولوژی‌های پیشرفته برای ترمیم دندان استفاده کنند. همچنین، متخصصان کامپوزیت دندان باید با مشکلاتی که ممکن است در هنگام ترمیم دندان با کامپوزیت دندان پیش بیاید، آشنا و توانایی حل آن‌ها را داشته باشند.

در کل، متخصصان کامپوزیت دندان، دندانپزشکانی هستند که تخصص و تجربه لازم برای ترمیم دندان با استفاده از کامپوزیت دندان را دارا می‌باشند. با توجه به شرایط دندان شما، این دندانپزشکان می‌توانند با استفاده از مواد کامپوزیت دندان، تعمیرات دندانی را انجام داده و به شما کمک کنند تا دندان‌هایتان را به بهترین شکل ممکن ترمیم کنید. برای پیدا کردن بهترین متخصص کامپوزیت دندان، می‌توانید از نظرات و پیشنهادات دیگران استفاده کنید و به دنبال دندانپزشکی با تخصص و تجربه لازم در این زمینه باشید.

بهترین متخصص کامپوزیت دندان در تهران

بهترین متخصص کامپوزیت دندان، فردی است که تجربه و تخصص لازم برای انجام ترمیمات دندانی با استفاده از کامپوزیت دندان را دارا مباشد و برای بیمارانش بهترین خدمات دندانپزشکی را ارائه می‌دهد. برای پیدا کردن بهترین متخصص کامپوزیت دندان در تهران، باید به عوامل مختلفی توجه کرد. این عوامل شامل تجربه، تخصص، شهرت، مهارت و کیفیت خدمات دندانپزشکی ارائه شده توسط متخصص کامپوزیت دندان است. او باید با استفاده از تکنیک‌های پیشرفته و مواد با کیفیت برای ترمیم دندان، نتایجی با کیفیت و قابل قبول برای بیمارانش به ارمغان بیاورد.

بهترین متخصص کامپوزیت دندان باید دارای تخصص و مهارت در زمینه تشخیص و درمان مشکلات دندانی باشد و بتواند با استفاده از تکنیک‌های مناسب و مواد با کیفیت، به بهترین شکل ممکن دندان‌ها را ترمیم کند. همچنین، او باید دارای تجربه کافی در زمینه اصلاح اشکالات دندانی با استفاده از کامپوزیت دندان باشد و بتواند با توجه به نیازهای بیمار، روش‌های مناسبی برای ترمیم دندان پیشنهاد دهد. همچنین، بهترین متخصص کامپوزیت دندان باید دارای شهرت خوبی در بین بیماران و دندانپزشکان باشد و بتواند با ارائه خدمات با کیفیت، به خوبی شهرت خود را حفظ کند.

برای پیدا کردن بهترین متخصص کامپوزیت دندان، می‌توانید به نظرات و بازخوردهای بیمارانی که توسط او درمان شده‌اند، توجه کنید و همچنین با او ملاقات کرده و از تجربیات و تخصص‌هایش سوال کنید. همچنین، می‌توانید با مراجعه به سایت‌های تخصصی دندانپزشکی و انجمن‌های حرفه‌ای دندانپزشکی، اطلاعات بیشتری در مورد بهترین متخصصان کامپوزیت دندان در منطقه خود پیدا کنید. دکتر آزادخواه با تجربه و شهرت زیاد بهترین متخصص کامپوزیت در تهران است که خدمات بسیار باکیفیت را با قیمت مناسب و اقساطی به شما ارائه می دهد. 

آیا کامپوزیت دندان دائمی است؟

کامپوزیت دندان به دلیل داشتن مقاومت و استحکام مناسب، معمولاً به عنوان یک روش دائمی برای ترمیم دندان‌ها استفاده می‌شود. با این حال، ماندگاری کامپوزیت دندان به عوامل متعددی مانند مراقبت‌های بهداشت دهانی، نوع و موقعیت ترمیم، فشار و ضربه‌هایی که به دندان وارد می‌شود و نوع فعالیت‌های روزانه شما بستگی دارد.

در صورتی که مراقبت‌های بهداشت دهانی منظم و مناسب انجام شود و از مواد غذایی سخت و ترش و اسیدی کاسته شود، ترمیمات کامپوزیتی می‌تواند برای مدت طولانی استفاده شود و به عنوان یک روش دائمی برای ترمیم دندان‌ها بکار برده شود. با این حال، با گذشت زمان و بسته به میزان استفاده و مراقبت‌های بهداشت دهانی، ممکن است نیاز به تعمیرات و یا جایگزینی ترمیم کامپوزیتی دندان وجود داشته باشد. بنابراین، برای حفظ ماندگاری ترمیمات کامپوزیتی دندان، بهتر است رعایت بهداشت دهانی منظم، شامل مسواک زدن و استفاده از نخ دندان، انجام شود. همچنین، بهتر است با بهترین متخصص کامپوزیت دندان شما برای انجام مراجعات دندانپزشکی منظماً ملاقات کنید تا وضعیت ترمیمات کامپوزیتی دندان شما بررسی شود و در صورت لزوم تعمیرات و تنظیمات لازم انجام شود.

قیمت کامپوزیت دندان

قیمت کامپوزیت ونیر در سال 1402 با توجه به شرایط جامعه محاسبه می شود برای دریافت هزینه کامپوزیت دندان همین الان تماس بگیرید. برای داشتن لبخند زیبا، باید دندانهای زیبا و یکدستی داشته باشیم که این امر توسط کامپوزیت دندان صورت می گیرد. کامپوزیت دندان علاوه بر ترمیم و زیبایی دندانها، باعث مقاومت بالا دندانها در برابر پوسیدگی و آسیب می شود اما باید توجه داشته باشیم که برای انجام کامپوزیت ونیر به بهترین دکتر کامپوزیت دندان مراجعه کنیم. زیرا که مراجعه به پزشک نه چندان خوب و بی تجربه، برای شما هزینه های بیشتری دارد چون ممکن است بعد از مدتی دچار عفونت لثه شده و نیاز به برداشتن کامپوزیت دندان و انجام دوباره اینکار باشد. 

معمولا این سوال برای اکثر افراد پیش‌ آمده است که ونیر چیست و قیمت کامپوزیت ونیر چقدر است و به چه عواملی بستگی دارد. کامپوزیت ونیر که به اسم‌های مختلفی همچون ونیر یک جلسه‌ای، کامپوزیت و در برخی موارد نیز باندینگ کامپوزیت، می‌توان ونیر دندان را شناخت. برای بازگرداندن لبخند لمینت دندان نسبت به ونیر دندان تهاجمی‌تر می‌باشد. گاهی برای بهبود ظاهر دندان‌ها، ممکن است پس از انجام لیفت لثه یا جراحی لثه، نیاز به کاربرد کامپوزیت دندان نیز وجود داشته باشد. به طور مثال، پس از لیفت لثه، ممکن است بخشی از دندانی که قبلاً پوشیده بوده، برای نمایش بیشتر، با استفاده از کامپوزیت ونیر، ترمیم شود.

اگر دندان‌های شما آسیب‌دیده و یا شکسته باشند، می‌توانید از ونیر دندان برای داشتن ظاهری زیبا استفاده کنید. قیمت کامپوزیت ونیر نیز به عوامل مختلفی بستگی دارد که در ادامه آن را بررسی می‌کنیم. ونیر دندان جایگزینی برای لمینت محسوب می‌شود. جنس آن از رزین نیمه شفاف است. ونیر دندان توسط دکتر متخصص دندانپزشکی و در یک جلسه بر روی دندان نصب می‌شود. ونیر دندان در بین مردم به علت داشتن ظاهری زیبا و طبیعی، مقرون به صرفه بودن و سریع انجام شدن، دارای محبوبیت ویژه‌ای است. این ونیرهای دندان می‌توانند جایگزین مناسبی برای لمینت‌ها باشند. هر شخص می‌تواند نسبت به تمایل خود بر روی هر تعداد دندان که می‌خواهد ونیر نصب کند، زیرا که در این زمینه هیچ محدودیتی وجود ندارد. همانطور که گفته شد کامپوزیت دندان دارای انواع مختلفی می باشد و شما می توانید بر حسب نیاز خود هر کدام را انتخاب کنید. برای اطلاع از قیمت هر واحد کامپوزیت ونیر می توانید همین الان با کلینیک دکتر آزادخواه بهترین متخصص کامپوزیت ونیر در تهران تماس بگیرید.

اطلاعات بیشتر: بهترین متخصص ارتودنسی دندان

مشاوره و اطلاع از قیمت کامپوزیت دندان

علت تفاوت قیمت کامپوزیت دندان

تفاوت هزینه کامپوزیت دندان ممکن است به دلیل چندین عامل باشد. این عوامل شامل موارد زیر می‌باشند:

 • جنس کامپوزیت: قیمت کامپوزیت دندان ممکن است بسته به جنس ماده اولیه آن متفاوت باشد. مثلاً، کامپوزیت های با کیفیت بالاتر و برندهای معتبر تر ممکن است گرانتر باشند.
 • موقعیت دندان: موقعیت دندانی که نیاز به ترمیم دارد، می‌تواند تفاوت قیمت را تحت تأثیر قرار دهد. برای مثال، ترمیم دندان‌هایی که در بخش جلوی دهان قرار دارند، باید با کامپوزیت دندان با کیفیت بیشتر و دقت بیشتری صورت گیرد که ممکن است قیمت آن‌ها بیشتر باشد.
 • سطح آسیب دیدگی: سطح آسیب دیدگی دندان نیز می‌تواند بر قیمت کامپوزیت دندان تأثیر بگذارد. به عنوان مثال، ترمیم دندانی که نیاز به تعمیر کوچکی دارد، ارزان‌تر از ترمیم دندانی است که نیاز به تعمیر بزرگتری دارد.
 • تجهیزات و مواد مصرفی: برخی دندانپزشکان از تجهیزات و مواد مصرفی با کیفیت بیشتر و قیمت بالاتر برای ترمیم دندان استفاده می‌کنند که ممکن است قیمت خدمات آن‌ها نسبت به دندانپزشکان دیگر بیشتر باشد.
 • موقعیت جغرافیایی: به دلیل تفاوت هزینه‌های زندگی در مناطق مختلف، قیمت کامپوزیت دندان ممکن است در مناطق مختلف متفاوت باشد.
 • تخصص و تجربه متخصص کامپوزیت: متخصص کامپوزیت با تجربه تر ممکن است برای خدمات خود قیمت بالاتری بگیرد.

در کل، تفاوت هزینه کامپوزیت دندان به دلیل بسیاری از عوامل مختلف ممکن است ایجاد شود. برای اینکه از هزینه‌ کامپوزیت دندان خود آگاه شوید باید با بهترین متخصص کامپوزیت مشورت کنید و از او جزئیاتی در مورد جنس کامپوزیت دندان، موقعیت دندانی خود، سطح آسیب دیدگی، مواد مصرفی و تجهیزات و همچنین تخصص و تجربه او بپرسید تا بتوانید تخمینی از هزینه‌ای که باید پرداخت کنید داشته باشید.

کامپوزیت ونیر

کامپوزیت ونیر، نوعی از ونیرهای دندانی است که از مواد کامپوزیت ساخته شده و برای پوشش دادن به سطح بیرونی دندان‌ها به کار می‌رود. کامپوزیت دندان یک روش پیشرفته در زمینه ترمیم و بهبود ظاهر دندان است که توسط متخصص کامپوزیت دندان به کار گرفته می‌شود. این ونیرها برای بهبود شکل، اندازه، رنگ و ظاهر دندان‌ها استفاده می‌شوند و به عنوان جایگزینی برای ترمیمات از جمله پر کردن‌های قابل رویت، ترمیم شکستگی‌های کوچک و ترمیمات دیگر در دندان‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرند. کامپوزیت ونیرها از مواد قابل انعطاف و مقاوم ساخته شده‌اند؛ بنابراین، برای پوشش دادن به سطح دندان، نیازی به حذف بیشترین قسمت از ساختار دندان ندارند و تنها یک لایه کامپوزیت روی سطح دندان قرار می‌گیرد. این ونیرها معمولاً در مطب دندانپزشکی ساخته می‌شوند و پس از اندازه‌گیری دقیق ابعاد دندان، مواد کامپوزیت بر روی سطح دندان قرار داده می‌شوند و با استفاده از لامپ UV، سفت شده و به شکل نهایی خود درآیند.

کامپوزیت دندان باعث بهبود ظاهر و رنگ دندان‌ها می‌شود و معمولاً به مدت چندین سال می‌تواند در دهان باقی بماند، اما نیاز به مراقبت و نظافت دندان‌ها همچنان وجود دارد. کامپوزیت دندان معمولاً از مواد رزینی تهیه می‌شود که با پودرهای سرامیکی یا ذرات شیشه‌ای تقویت شده‌اند. این مواد کامپوزیت به دلیل مقاومت بالا در برابر شکستگی و خوردگی، مقاومت در برابر خوردگی اسیدی و دوام بالا، به‌عنوان یک جایگزینی برای ونیرهای پورسلن و کرون استفاده می‌شوند. دکتر متخصص کامپوزیت دندان، با استفاده از فناوری پیشرفته کامپوزیت دندان، به شکلی حرفه‌ای و دقیق، ظاهر دندان های بیمار را بهبود می بخشد.

یکی از مزایای کامپوزیت ونیرها این است که نیازی به حذف بخش عمده‌ای از ساختار دندان برای نصب آن‌ها وجود ندارد. به عبارت دیگر، توسعه نسل جدید کامپوزیت‌ها به این دلیل است که این مواد به دنبال استفاده از حداقل میزان حذف ساختار دندان هستند. این مزیت، اجازه می‌دهد تا پوشش دهی با کمترین صدمات ممکن روی سطح دندان انجام شود و دندان شما را به شکلی طبیعی و زیبا بهبود بخشد. همچنین، کامپوزیت دندان ها قابلیت بهبود رنگ و شکل دندان‌ها را نیز دارند. در واقع، با استفاده از چندین رنگ کامپوزیت و ترکیب آن‌ها، می‌توان رنگ دندان را به شکل دقیقی تر و به طور کامل تغییر داد. از دیگر مزایای کامپوزیت ونیرها این است که عمر آن‌ها با توجه به نوع مواد و فرایند تولید، می‌تواند حدود 5 تا 10 سال باشد و با مراقبت و نظافت دندان‌ها، ممکن است مدت زمان استفاده از آن‌ها بیشتر هم شود. در نهایت، مراجعه به دکتر دندانپزشک برای تعیین نوع ونیر مناسب برای دندان‌های شما و همچنین برای مراقبت و نظافت از دندان‌هایتان بسیار مهم است.

اطلاعات مفید: اگر دندان از دست رفته ای دارید می توانید با مراجعه به مطب دکتر آزاخواه، پزشک ایمپلنت دندان درمان خود را با قیمت بسیار مناسب و قسطی انجام دهید.

کامپوزیت ونیر چیست؟

لمینت و کامپوزیت دو روش غیرجراحی برای بهبود ظاهر دندان‌ها هستند. هر دو روش برای پوشش دادن عیوب و نواقص دندان‌ها مثل شکستگی، پوسیدگی یا رنگ دندان‌های نامناسب استفاده می‌شوند. با این حال، این دو روش تفاوت‌هایی دارند. در این مقاله به بررسی کامپوزیت دندان و مزایا و معایب آن می پردازیم. برای دریافت اطلاعات بیشتر در خصوص لمینت دندان به مقاله لمینت دندان مراجعه کنید.

کامپوزیت دندان لایه‌های نازکی هستند که به طور سفارشی از رزین کامپوزیتی و یا سرامیک همرنگ دندان ساخته می‌شوند که همین جنس ها تأثیر در قیمت کامپوزیت ونیر دارند. استفاده از کامپوزیت دندان در ترمیم ریشه دندان، همچنین با هدف تامین راه حل درمانی موثر، به عنوان یک جایگزینی با هزینه بهینه نیز شناخته می‌شود. این روش متمرکز بر ایجاد زیبایی و تقویت ساختار دندان‌هاست. ونیرها برای افرادی که بین دندان‌های آن‌ها فاصله دارد، کسانی که دندانشان شکسته و یا دندان‌های نامرتبی دارند، انتخابی فوق‌العاده است. این ونیرها با قرار‌گرفتن بر روی دندان باعث بهبود مشکلات دندانی می‌شوند. با وجود این که کامپوزیت ونیر دندان، دندان‌هایی زیبا و مرتب برای شما ایجاد می‌کند، زیر مجموعه دندانپزشکی زیبایی محسوب می‌شود‌. ونیرها علاوه بر زیبایی از سطح دندان آسیب‌دیده نیز محافظت می‌کنند.

بیشتر بدانید: بهترین متخصص ارتودنسی کودکان

آیا کامپوزیت، دندان ها را برجسته می کند؟

در بسیاری از موارد، کامپوزیت دندان به عنوان یک روش ترمیم دندان، می‌تواند به شکل طبیعی به دندان بچسبد و برای دندان ها برجستگی ایجاد نکند. با این حال، در برخی موارد، ممکن است بعد از تعویض کامپوزیت دندان، دندان احساس حساسیت یا درد کوتاه مدتی کند. علت این مسئله ممکن است به دلیل تغییر انقباضی دندان باشد که ممکن است باعث بروز حساسیت یا درد شود، اما این مشکل به طور کلی به صورت موقت و در عرض چند روز حل می‌شود.

همچنین، در برخی موارد، اگر کامپوزیت دندان به شکل نامناسب و نادرستی اعمال شود، ممکن است باعث برجستگی دندان شود. به همین دلیل، برای انجام ترمیم دندان با استفاده از کامپوزیت، بسیار مهم است که این کار تنها توسط بهترین متخصص کامپوزیت دندان انجام داده شود و از تجربه و مهارت او در این زمینه استفاده شود. همچنین، برای جلوگیری از برجستگی دندان، پس از تعویض کامپوزیت دندان، ممکن است دکتر کامپوزیت شما نیاز داشته باشد که سطح آن را صیقل کند و تنظیمات لازم را انجام دهد تا به شکلی طبیعی به دندان بچسبد. برای مشاوره با بهترین دکتر کامپوزیت در تهران با ما تماس بگیرید.

انواع ونیر کامپوزیت

معمولا ونیر دندان به دو دسته تقسیم می‌شود. این دو دسته شامل ونیر سرامیکی و ونیر کامپوزیت دندان می‌باشند، که هر کدام مزایای مختلفی دارند و قیمت ونیرهای کامپوزیت دندان برای هر جنس ونیر متفاوت است. انواع ونیر شامل موارد زیر می‌شود:

ونیر سرامیکی

این ونیر برای سفید کردن دندان، حفظ دندان از پوسیدگی و آسیب مورد استفاده قرار می‌گیرد. با نوعی سیستم‌ های سه‌بعدی CAD-CAM، اندازه‌گیری ونیر سرامیکی انجام می‌شود. در جراحی دندان عقل، استفاده از کامپوزیت دندان به عنوان جایگزینی زیبا و دوام‌دار، راهی برای ارائه بهترین خدمات در حوزهٔ جراحی دندان عقل می‌باشد. این ونیرها، به روش کوره‌ای پخته خواهند شد. ونیرهای کامپوزیت برای سفید کردن دندان، حفظ دندان از پوسیدگی و آسیب مورد استفاده قرار می‌گیرد. با نوعی سیستم‌ های سه‌بعدی CAD-CAM، اندازه‌گیری ونیر سرامیکی انجام می‌شود. همچنین این ونیرها، به روش کوره‌ای پخته خواهند شد.

ونیرها، به عنوان پوشش‌های نازکی که به روی سطح دندان‌ها قرار می‌گیرند، با استفاده از کامپوزیت بهترین نتیجه را در ترمیم دندان‌ها به ارمغان می‌آورند. این پوشش‌ها علاوه بر ایجاد ظاهری زیبا و طبیعی، بهبود رنگ و شکل دندان را فراهم می‌کنند و می‌توانند به عنوان راهکاری موثر در مواردی مانند ترمیم شکستگی‌های کوچک، بزرگ نمودن دندان‌های کوچک، تغییر رنگ دندان‌ها و حتی اصلاح فاصله‌های بین دندان‌ها به کار گرفته شوند. ونیر سرامیکی معمولا برای زیباسازی دندان و یا مشکلاتی که ونیر کامپوزیت قادر به اصلاح آن نیست، مورد استفاده قرار می‌گیرد. مقدار کمی از مینای دندان را برای جا گرفتن ونیر روی دندان برمی‌دارند،به همین جهت ونیر سرامیکی دارای ماندگاری بالایی می‌باشد و همین امر باعث اختلاف قیمت کامپوزیت ونیر با ونیر سرامیکی می‌شود. از ونیر سرامیکی در موارد زیر استفاده می‌شود:

 1. در مواقعی که دندان توسط رزین پر شده باشد؛ این کار باعث تغییر رنگ در سطح دندان‌ها می‌شود
 2. اگر دندان‌ها دچار بی‌رنگی و یا تغییر رنگ شده باشند
 3. برای برطرف‌کردن فاصله بین دندان‌ها
 4. برای مواردی که دندان دچار شکستگی یا لب‌پریدگی شده باشد
 5. درصورتی که دندان دچار ساییدگی است.

ونیر کامپوزیت

ونیر کامپوزیت نیز یک پوسته می‌باشد که نیازی به تراشیدن دندان برای استفاده از آن نیست. این لایه به طور مستقیم و به وسیله اشعه بر روی دندان چسبانده می‌شود. ونیر کامپوزیت به صورت لایه‌ای محافظ روی مینای دندان قرار می‌‌گیرد. قیمت کامپوزیت ونیر و ثبات رنگ آن کمتر از ونیر سرامیکی می‌باشد. ونیر کامپوزیت به دو روش مسقیم و غیر مستقیم ساخته می‌شود. ونیر کامپوزیت در روش مستقیم فقط در یک جلسه بر روی دندان گذاشته می‌شود و سپس دندانپزشک آن را به شکلی مناسب در می‌آورد. در روش غیر مستقیم نیز ابتدا مواد در آزمایشگاه ساخته شده و پس از آن در مطب روی دندان قرار می‌گیرد. قیمت کامپوزیت دندان در روش غیر مستقیم بیشتر است.کامپوزیت ونیر، یک روش محبوب و موثر در زمینه ترمیم و بهبود ظاهر لبخند است که با استفاده از لایه‌های نازکی از مواد کامپوزیتی بر روی سطح دندان‌ها ایجاد می‌شود.  از کامپوزیت ونیر، برای رفع فرم بد دندان‌ها، فاصله بین دندان‌ها، رنگ زرد یا سیاه آن‌ها، شکستگی  یا ترک‌خوردگی و… استفاده می‌شود.

در برخی موارد، پس از عصب کشی دندان، دندان ممکن است نیاز به درمان داشته باشد. به عنوان مثال، دندان ممکن است پوسیده باشد و نیاز به ترمیم با کامپوزیت یا لمینت داشته باشد. در این موارد، پزشک ممکن استفاده از کامپوزیت را در نظر بگیرد تا دندان را ترمیم کند و ظاهر آن را بهبود بخشد. با این حال، در برخی موارد، پس از عصب کشی دندان، دندان به گونه‌ای ضعیف می‌شود که نیاز به استفاده از کامپوزیت دندان ندارد و به جای آن نیاز به ترمیم با پرده دندانی یا پرچم دندانی (Crown) دارد. بنابراین، ترمیم دندان پس از عصب کشی، بسته به شرایط و نیازهای دندان، ممکن است با کامپوزیت یا با روش‌های دیگر انجام شود.

مطلب مفید: دکتر متخصص ارتودنسی کودکان

بهترین کامپوزیت دندان برای کدام کشور است؟

بهترین کامپوزیت دندان برای هر کشور، بستگی به عوامل مختلفی دارد که می‌تواند شامل فناوری های تولید، مواد اولیه استفاده شده، استانداردهای کیفیت، قوانین و مقررات، و تجربیات ارائه دهندگان خدمات دندانپزشکی در آن کشور باشد.

در این رابطه، برای مثال، کشورهایی مانند آمریکا، کانادا، اروپا و ژاپن در حوزه تکنولوژی و تولید مواد دندانپزشکی بسیار پیشرفته هستند و برخی از بهترین کامپوزیت دندان ها نیز توسط شرکت هایی در این کشورها تولید می‌شوند. اما به هر حال، برای انتخاب بهترین کامپوزیت دندان برای هر فرد بهتر است با دندانپزشک خود مشورت کنید. متخصص کامپوزیت دندان در تهران با توجه به وضعیت دندان‌های شما و نیازهای درمانی، توصیه‌های مفیدی در مورد استفاده از بهترین نوع کامپوزیت دندان برای شما ارائه خواهد داد.

طول عمر کامپوزیت دندان

عمر کامپوزیت دندان به عوامل مختلفی مانند نوع مواد اولیه، کیفیت ترمیم، شیوه استفاده، و عناصر فشاری و خوردگی در دهان شما بستگی دارد. با این حال، برخی از کامپوزیت دندان های با کیفیت بالا می‌توانند تا 10 سال و بیشتر هم ماندگاری داشته باشند.

در عمل، عمر کامپوزیت دندان بیشتر به دلیل عواملی مانند تغییرات در دهان شما، می‌تواند کمتر از این باشد. برای افزایش ماندگاری کامپوزیت دندان، می‌توانید از تمرینات بهداشت دهانی منظم مانند مسواک زدن واستفاده از نخ دندان، رعایت رژیم غذایی سالم و از مصرف مواد غذایی شیرین و اسیدی کاسته و نیز از انجام فعالیت‌هایی که ممکن است منجر به شکستن کامپوزیت دندان شود، مثل بازی‌های ورزشی خشن، استفاده از دندان به عنوان ابزار برای گاز دادن و خرد کردن چیزها، خودداری کنید.

همچنین، برای حفظ ماندگاری کامپوزیت دندان، بهتر است که با دکتر متخصص کامپوزیت خود تماس بگیرید و به صورت منظم برای انجام مراقبت های دندانپزشکی مراجعه کنید. در صورتی که در مورد ماندگاری و عمر کامپوزیت دندان خود نگران هستید، بهتر است با بهترین متخصص کامپوزیت در تهران مشورت کنید و از او بخواهید تا شما را در مورد نحوه مراقبت از ترمیمات دندانی خود و رعایت بهتر اصول بهداشت دهانی راهنمایی کند.

مزایای کامپوزیت ونیر

 • ونیر کامپوزیت جایگزینی ارزان‌تر برای روکش لمینت دندان می‌باشد.
 • کامپوزیت ونیر به آماده‌سازی دندان احتیاج ندارد. با این وجود دندان شما تا حد ممکن حفظ خواهد شد.
 • ونیر در صورت آسیب‌دیدن، به راحتی قابل ترمیم و یا تعویض می‌باشد.
 • انجام آن تنها در یک جلسه دندانپزشکی صورت می‌گیرد.
 • برای انجام کامپوزیت، به بیهوشی نیاز نخواهید داشت.
 • قیمت کامپوزیت دندان گزینه‌ای مناسب برای افرادی است که بودجه کمی دارند و حدودا نصف قیمت لمینت دندان است، که بسیار مقرون به صرفه است.

رنگ های کامپوزیت دندان

کامپوزیت دندان در رنگ‌های مختلفی در دسترس است و می‌تواند به طور دقیق با رنگ دندان‌های شما تطبیق داده شود. این رنگ‌ها شامل انواع مختلفی از سفیدها و قهوه‌ای‌ها، طوسی، خاکستری، زرد، سبز و آبی است، که به طور کلی با رنگ دندان های طبیعی سازگار هستند. به همین دلیل، دندانپزشکان معمولا از چندین رنگ مختلف برای ترمیم دندان استفاده می‌کنند تا بتوانند بهترین رنگ را برای دندان شما انتخاب کنند.

کامپوزیت دندان باید به شکلی قابلیت چسباندن به دندان را داشته باشد و همچنین قابلیت الصاق مناسبی برای مدت زمان طولانی داشته باشد. این نوع کامپوزیت ها به عنوان “کامپوزیت شفاف” شناخته می‌شوند و در مواردی که نیاز به ترمیمات کوچک و بدون افزایش حجم دندان وجود دارد، مورد استفاده قرار می‌گیرند.

در هر صورت، اگر قصد ترمیم دندان با کامپوزیت را دارید، بهتر است با بهترین دکتر کامپوزیت تهران در مورد رنگ‌های مختلف کامپوزیت دندان و انتخاب بهترین رنگ برای دندان های شما مشورت کنید.

معایب کامپوزیت ونیر

با اینکه قیمت کامپوزیت دندان از سایر روش ها کمتر است ولی معایبی نیز دارد. معایب آن نیز شامل موارد زیر می‌باشد:

 • به این علت که، دندان‌ها در طی مراحل کامپوزیت تراشیده نمی‌شوند، ممکن است موجب برجسته‌شدن دندان‌ها شود.
 • طول عمر ونیر کامپوزیت دندان، کمتر از روش‌های مشابه آن یعنی لمینت است‌.
 • ونیر کامپوزیت، با توجه به رزین آن می‌تواند لکه‌دار شود. مخصوصا اگر از غذاها و نوشیدنی‌های رنگی زیاد استفاده می‌کنید.

عوامل موثر بر قیمت کامپوزیت ونیر

اگر شما به ونیر دندان با قیمتی پایین نیاز دارید، کامپوزیت ونیر بهترین گزینه برای شماست. با وجود این‌ که قیمت ونیر دندان متفاوت است، اما در شرایط مختلف نیز کامپوزیت دندان به طور متوسط، تقریبا نصف قیمت لمینت را دارد. بهتر است بدانید در برخی موارد متاسفانه ونیر کامپوزیت بیشتر از ۲ سال دوام ندارد. جراحی لثه یک فرآیند پیچیده است که معمولاً برای درمان مشکلاتی مانند بیماری‌های لثه، ترمیم آسیب‌های ناشی از ضربه یا آسیب‌های دیگر به لثه‌ها و حتی به منظور ایجاد تغییرات زیبایی در حوالی دندان‌ها انجام می‌شود. در این روش پیشرفته، فوق تخصص کامپوزیت، از کامپوزیت ونیرها استفاده می‌کند تا لثه‌های بیماران را به شکلی طبیعی و زیبا ترمیم کند. یکی از دلایل پایین بودن قیمت ونیر کامپوزیتی این است که آن‌ها را در مطب دندانپزشک می‌سازند و برخلاف لمینت که در دو جلسه صورت می‌گیرد، ونیر کامپوزیتی فقط در یک جلسه به اتمام می‌رسد.

با این حال با کامپوزیت دندان ونیر هم در هزینه و هم در زمان صرفه‌جویی می‌شود. البته ناگفته نماند که این مقرون به صرفه‌بودن قیمت کامپوزیت دندان به دلیل ماندگاری کم ونیر کامپوزیت نسبت به لمینت سرامیکی است. به دلیل برگشت‌پذیر بودن کامپوزیت دندان ونیر، می‌توان بعدها آن را از روی دندان طبیعی برداشت. کامپوزیت دندان، که از مواد مرکب با ویژگی‌های بی‌نظیر ساخته شده‌اند، قادر به ترمیم نقص‌ها و تغییرات رنگی دندان‌ها هستند، به طوری که بهبودی بارز در ظاهر و طبیعتی بودن لبخند فراهم می‌کنند.

اطلاعات مفید: هزینه اصلاح طرح لبخند

به طور کلی هزینه کامپوزیت ونیر به عوامل متعددی بستگی دارد که شامل موارد زیر است :

 • مهارت‌های تکنیکی و هنری سازنده دندان و همچنین مهارت دندانپزشکی که ونیرها را بر روی دندان نصب می‌کند.
 • دستمزد دریافتی دندانپزشک برای نصب ونیر دندان
 • نوع بیمه‌ای که تحت پوشش آن قرار دارید. ناگفته نماند که بیشتر بیمه‌ها هزینه‌های زیبایی دندانپزشکی را پرداخت نمی‌کنند.
 • محل کلینیک یا مطبی که نصب ونیر در آن انجام می‌شود‌. هزینه‌های درمان‌های دندانپزشکی در شهرهای مختلف، متفاوت می‌باشد.
 • تعداد دندان‌هایی که می‌خواهید نصب ونیر بر روی آن‌ها را انجام دهید.
 • نوع موادی که در ونیر دندان استفاده می‌شود. برای مثال سرامیکی که در لمینت به کار می‌رود، بسیار گران‌تر از رزین کامپوزیت می‌باشد.
برای دریافت اطلاعات بیشتر در خصوص قیمت کامپوزیت ونیر لطفا با مطب دکتر مژگان آزاخواه، بهترین متخصص کامپوزیت دندان در تهران تماس بگیرید. 

اطلاعات بیشتر: هزینه ارتودنسی متحرک

آیا بر روی روکش دندان هم میتوان کامپوزیت انجام داد؟

بله، می‌توان از کامپوزیت دندان برای ترمیم روکش دندان (ونیر) استفاده کرد. در واقع، کامپوزیت دندان می‌تواند به عنوان روش موثری برای ترمیم ونیرهای صدفی و چسبیده به دندان استفاده شود.

برای انجام ترمیمات کامپوزیتی روی روکش دندان، ابتدا باید منطقه ترمیم روکش دندان تمیز شود و سپس کامپوزیت دندان مناسب به آن قسمت اعمال شود. بعد از اعمال کامپوزیت دندان، متخصص کامپوزیت با استفاده از یک لامپ خاص تحت نور قرار داده شده، کامپوزیت را به شکل مناسب خشک کرده و فرآیند پلیمریزاسیون را در کامپوزیت دندان انجام می‌دهد. سپس سطح کامپوزیت را صیقل می‌کند تا به شکلی صاف و زیبا به روکش دندان بچسبد.

مانند ترمیمات کامپوزیتی دیگر، ترمیم روکش دندان با کامپوزیت نیازمند مراقبت‌های خاصی است. برای حفظ ماندگاری ترمیمات کامپوزیتی روی روکش دندان، باید از مواد غذایی سخت و ترش و اسیدی کاسته شود و رعایت بهداشت دهانی منظم، شامل مسواک زدن و استفاده از نخ دندان، انجام شود. همچنین، بهتر است با دکتر کامپوزیت خود برای انجام مراجعات دندانپزشکی منظماً ملاقات کنید تا وضعیت ترمیمات کامپوزیتی روی روکش دندان شما بررسی شود و در صورت لزوم تعمیرات و تنظیمات لازم انجام شود.

جمع‌ بندی

مراقبت از روکش‌های کامپوزیت ونیر دندان، تفاوتی با مراقبت از دندان‌های طبیعی شما ندارد. دکتر متخصص کامپوزیت ونیر دندان بهترین خدمات را برای زیبایی دندان شما ارائه می دهد. طول عمر کامپوزیت ونیر شما، در صورت مراقبت‌های روزانه از آن، افزایش پیدا می‌کند. همانطور که گفتیم ونیرهای دندان با یکدیگر یکسان نیستند و به همین جهت قیمت یکسانی هم ندارند. راه تشخیص تفاوت این است که شما بدانید دقیقا برای چه کاری می‌خواهید هزینه کنید. مواد به کار رفته در ساخت ونیر، بیشترین تأثیر را در قیمت کامپوزیت ونیر دارد. درنهایت آنچه که انتخاب می‌کنید، به آن چیزی بستگی دارد که برای آن ارزش قائل هستید.

اگر دندان‌های شما پوسیده یا شکسته باشند و نیاز به تعمیر داشته باشند، پزشک ممکن است از کامپوزیت برای ترمیم آن‌ها استفاده کند. در این موارد، بهتر است بلیچینگ دندان را قبل از استفاده از کامپوزیت انجام دهید، زیرا بلیچینگ دندان ممکن است باعث شود که رنگ کامپوزیت با دندان‌های دیگر متفاوت شود و باعث ایجاد تفاوت رنگ و ناهمواری در دندان‌ها شود. بنابراین، بهتر است با پزشک خود درباره این موضوع مشورت کنید و نحوه ترمیم دندان‌های شما را با او مشاوره کنید.

برای مشاوره، اطلاع از قیمت و دریافت نوبت برای خدمات کامپوزیت دندان در دندانپزشکی دکتر مژگان آزادخواه با ما تماس بگیرید. مراقبت از روکش‌های کامپوزیت دندان، تفاوتی با مراقبت از دندان‌های طبیعی شما ندارد. طول عمر کامپوزیت ونیر شما، در صورت مراقبت‌های روزانه از آن، افزایش پیدا می‌کند. همانطور که گفتیم ونیرهای دندان با یکدیگر یکسان نیستند و به همین جهت قیمت یکسانی هم ندارند.

راه تشخیص تفاوت این است که شما بدانید دقیقا برای چه کاری می‌خواهید هزینه کنید. مواد به کار رفته در ساخت ونیر، بیشترین تأثیر را در قیمت کامپوزیت دندان ونیر دارد. درنهایت آنچه که انتخاب می‌کنید، به آن چیزی بستگی دارد که برای آن ارزش قائل هستید. برای مشاوره، اطلاع از قیمت کامپوزیت دندان و دریافت نوبت برای خدمات کامپوزیت ونیر توسط دکتر مژگان آزادخواه، بهترین دکتر کامپوزیت دندان در تهران با ما تماس بگیرید.

اطلاعات پزشکی: هزینه روکش دندان

سوالات متداول

ونیرهای کامپوزیت، زرین های مهندسی شده ای هستند که به سطح بیرونی دندان چسبانده می شوند کاربرد این ونیرها سفید کردن دندان و بهبود لبخند شما می باشند.

چون مواد کامپوزیت نانوسرامیک وارداتی هستند و ساختار آن محکم تر است، قیمت آن بیشتر از ونیر سرامیک معمولی است. ولی با این حال شما می توانید برای دریافت قیمت کامپوزیت نانو سرامیک همین الان تماس گرفته و قیمت دقیق آنرا بپرسید.

جنس و استحکام ونیر آلمانی بیشتر از مدل های دیگر است و با اینکه هزینه بیشتری می‌پردازید در دراز مدت کمتر نیاز به ترمیم آن پیدا خواهید کرد که این صرفه جویی در وقت و هزینه شما خواهد شد.

قیمت کامپوزیت ونیر با توجه به مصالح و موادی که استفاده می شود متفاوت است. همچنین میزان تخصص پزشک نیز بر این قیمت می توانید تاثیر داشته باشد. دکتر مژگان آزاد خواد با ضمانت کامل این کار را برایتان انجام می دهد.

قطعا هر عملی یکسری عوارضی دارد اما این عوارض در مقایسه با فواید بسیار ناچیز می باشد. برخی از عوارض گزارش شده عبارتند از : حساسیت دندان، مشکلات لثه و … که خیلی به ندرت اتفاق می افتد.

ونیرهای کامپوزیت طول عمر بسیار کمی دارند. آنها نسبت به سایر روکش ها زمان بسیار کمتری لازم دارند و سریع اجرا می شوند اما میانگین طول عمر آنها فقط ۳ سال است. ونیرهای کامپوزیت به مرور زمان بیشتر دچار لکه می شوند. علاوه بر این، این ماده به اندازه سایر گزینه ها بادوام نیست.

ونیرهای کامپوزیت از این نظر ایمنی کاملا مطمئن هستند و مواد رزینی که از آن ساخته شده اند بی اثر است و به شما آسیبی نمی رساند. همچنین نسبت به پرسلن تهاجمی کمتری دارند زیرا دندان ها نیازی به سوراخ کردن ندارند زیرا رزین توسط دندانپزشک شما بر روی سطح دندان تراشیده می شود.

ونیرهای پرسلن از ونیرهای کامپوزیت قوی‌تر هستند، بنابراین اگر به دنبال بهبود ظاهر چندین دندان هستید، بهتر عمل می‌کنند. در حالی که دندان های چینی همچنان نیاز به تعویض دارند، اما عمر آنها بسیار بیشتر از ونیرهای کامپوزیت است. همچنین آنقدر لک نمی شوند.

روکش‌های دندان را می‌توان برای دندان‌های کج یا دندان‌هایی ناهموار که شکل متفاوتی نسبت به یکدیگر دارند، اعمال کرد. اوربایت و آندربایت نیز مشکلی ندارند و می توان روکش ها را روی آنها اعمال کرد.

بله ولی روکش‌های چینی طبیعی‌تر به نظر می‌رسند زیرا ویژگی‌های شفاف به آن اجازه می‌دهد مانند دندان طبیعی نور را جذب کند.

گرچه نمی‌توانید روکش‌های رزین کامپوزیت را سفید کنید اما این بدان معنا نیست که نمی‌توانید ظاهر آن‌ها را بهبود ببخشید. تمیز کردن حرفه ای دندان می تواند به از بین بردن لکه های سطحی کمک کند. با متخصص دندانپزشک خود مشورت کنید تا نکات تمیز کردن در خانه و یک برنامه تمیز کردن حرفه ای دندان را متناسب با نیازهای خاص شما ارائه دهد.

خوشبختانه، از آنجایی که روکش‌ها از مواد چینی ساخته شده‌اند، در برابر لکه بسیار مقاوم هستند و معمولاً مانند دندان‌های معمولی بیمار، تحت تأثیر قهوه قرار نمی‌گیرند.

 1. هنگام مسواک به آرامی مسواک بزنید و فشار دادن پرهیز کنید.
 2. از غذاهای و نوشیدنی های که باعث لکه شدن دندان می شود خود داری کنید.
 3. تا حد ممکن از آنها محافظت کنید.
 4. سعی کنید هر ۶ ماه آنها را جلا دهید.

ونیرهای کامپوزیت یک انتخاب عالی برای بیمارانی است که دندان‌های تراشیده یا ناهموار یا فاصله ای بین دندان‌های خود دارند. این یک گزینه سریع، بدون ضرر و ارزان برای یک لبخند زیبا است. بهترین از همه این درمان را می توان تنها در یک جلسه و بدون نیاز به سوزن یا آماده سازی دندان تکمیل کرد.

پاسخ صحیح خیر است. ونیرهای کامپوزیت به راحتی یا به همان روشی که ونیرهای چینی می‌شکنند نمی‌شکنند. ونیر کامپوزیت به دلایل مختلفی ممکن است برش خورده باشد، معمولاً گاز گرفتن و جویدن غذای سفت یا ساییدن و فشردن دندان ها باعث شکستن می شود.

مزایا: ماندگاری طولانی مدت، آماده شدن سریع و اجرای آن در همان لحظه
معایب: ونیرهای کامپوزیت قوی‌ترین ونیرهای موجود نیستند.

استفاده از ونیر کامپوزیت دندان های شما را بزرگتر نشان نمی دهد. آنها برای اصلاح عیوب آرایشی استفاده می شوند و در یک لایه نازک اعمال می شوند. موارد استثنا در این مورد جایی است که دندان باید بزرگتر شود تا ظاهر طبیعی آن در دهان شما بهبود یابد.

از مصرف چای، قهوه، شراب و سیگار در روزهای اول پس از درمان باندینگ خودداری کنید تا از لکه دار شدن مواد خودداری کنید. پس از چسباندن، می توانید دندان را مانند بقیه دندان های خود رفتار کنید.

در این باره نمی توان قیمت ثابتی گفت زیرا برخی از بیماران به دنبال انواع مقرون‌به‌صرفه‌تر روکش‌ها مانند روکش‌های کامپوزیت ارزان‌تر هستند. این به طور بالقوه می تواند در هزینه های زیادی صرفه جویی کند زیرا ونیرهای کامپوزیت به طور متوسط بین ۳ میلیون تا بیشتر برای هر دندان هستند.

معمولاً افراد برای اصلاح کامل لبخند، چهار تا هشت روکش می‌گیرند، و این چندتا همه قسمت‌هایی را که هنگام صحبت یا لبخند می‌بینید را پوشش می‌دهد. دندان های خود را تغییر شکل دهید تا سطح اعتماد به نفس و سلامت کلی شما افزایش یابد.

به عنوان مثال، اگر از روکش های موقت استفاده می کنید، توصیه می کنیم از موارد زیر اجتناب کنید:

 • غذاهای سفت مانند آب نبات، میوه ها و سبزیجات خام، ذرت بو داده، یخ و موارد مشابه.
 • گوشت سفت
 • غذاهای چسبنده مانند تافی و کارامل.
 • نان برشته یا خرد شده.
 • عوامل لکه‌کننده مانند سس کچاپ، انواع توت‌ها، گوجه‌فرنگی، کولا، چای، قهوه و …

ذاهایی که می توانید و نمی توانید با روکش بخورید
غذاهای سفت، از جمله یخ، میوه و سبزیجات خام یا آب نبات.
غذاهای چسبنده، از جمله کارامل.
نان برشته شده.
جویدن گوشت سخت است
مواد غذایی لکه دار، مانند گوجه فرنگی، نوشابه، انواع توت ها، سس کچاپ، چای یا قهوه.

کامپوزیت حساس به لکه است، اما یک دندانپزشک زیبایی پیشرفته معمولاً می تواند تغییر رنگ سطح را پاک کند. لکه هایی که در کامپوزیت جذب می شوند، پولیش نمی شوند. ماندگاری  روکش های پرسلن می توانند ۱۵ سال یا بیشتر دوام بیاورند، اما کامپوزیت باید هر پنج سال یا بیشتر تعویض یا تجدید شود.

اشتراک در
اطلاع از
guest
16 نظرات
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
آزیتا

هزینه لیفت لثه به چه عواملی بستگی دارد؟

دکتر مژگان آزادخواه

برای یافتن جواب سوالتون میتونید مقاله هزینه لیفت لثه رو مطالعه کنید.

مصطفی

هزینه لیفت لثه هم مثل کامپوزیت حساب میشه؟

دکتر مژگان آزادخواه

سلام
برای رسید نبه پاسخ سوالتون مقاله هزینه لیفت لثه رو مطالعه کنید.

trackback

کامپوزیت ونیر چگونه انجام میشود و قیمت آن چقدر است؟

trackback

قیمت کامپوزیت نانو سرامیک در سال 1400 چقدر می باشد؟

trackback

آیا کامپوزیت ونیر می توان لق شود؟

trackback

آیا کامپوزیت ونیر خاصیت درمانی هم دارد یا فقط برای زیبایی استفاده می شود.

مریلا

سلام خانم دکتر. من قبلا برای کامپوزیت دندون خواهرم به کلینیک شما مراجعه کردم و ایشون هم بسیار راضی هستن. من میخواستم برای دندون خودم بیام. ی سوالی داشتم اینکه کامپوزیت دندون ایمپلنت شده ایرادی نداره یا نمیشه اینکارو کرد؟؟ ممنون میشم پاسخ بدید

مینو

امکان مشاوره آنلاین برای کامپوزیت دندان دارید؟

کوروش سلامی

لطفا قیمت کامپوزیت رو اعلام کنید

بهرام

سرکار خانم لطفا حدود قیمت کامپوزیت رو اعلام کنید