اصلاح طرح لبخند یا انجام لیفت لثه عملی است که طی آن از میزان لثه‌های بالای دندان برداشته شده و در نتیجه سطح بیش‌تری از دندان برای لبخند نمایان خواهد شد. هزینه لیفت لثه ۱۴۰۱ با گذشت چند هفته از فروردین به طور حدودی مشخص شده است که در ادامه به طور حدودی به آن پرداخته‌ایم. چنانچه می خواهید درباره روکش دندان اطلاعاتی بدست بیاورید می توانید روی لینک آن کلیک کنید.

هزینه های اعمال دندانپزشکی سالانه دستخوش تغییر هستند. این قیمت‌ها بر اساس معیارهای مختلفی از جمله قیمت مواد اولیه و قیمت ارز تغییر می‌کنند.

برای اطلاع از آخرین هزینه و قیمت های لیفت لثه در سال 1401 می‌توانید بر روی دکمه واتس اپ و یا بر روی عکس زیر کلیک نمایید

تا با مشاوران دندانپزشکی دکتر آزادخواه از طریق واتس اپ یا تماس تلفنی ارتباط بگیرید:

خانمی که هزین هلفت لثه را پرداخت کرده و خنده ای زیبا دارد

 

چطور با لیفت لثه میتوان طرح لبخند را اصلاح کرد؟

بدون شک داشتن دندان‌هایی سفید و زیبا لبخند شما را بسیار زیباتر می‌کنند اما تابحال به ظاهر همسطحی دندان‌های جلو یا نمایان‌بودن بیش از حد لثه فکر کرده‌اید؟ برخی از افراد به طور مادرزادی لثه‌های بلندی دارند به طوری که هنگام لبخند سطح زیادی از لثه در معرض دید قرار می‌گیرد.

بالعکس افرادی نیز وجود دارند لثه‌های بسیارکوتاه دارند و میزان نمایش دندان هنگام لبخند در آن‌ها خیلی زیاد است. در هردو این صورت باید عمل جراحی برای زیبایی هرچه بیش‌تر لبخند انجام پذیرد. با توجه به هزینه لیفت لثه ۱۴۰۱ و تغییر این قیمت نسبت به سال گذشته باید قبل از انجام این عمل زیبایی معاینه شوید و تحت نظارت پزشک دست به جراحی بزنید.

 

برای لثه‌های بلند هزینه لیفت لثه متفاوت خواهد بود و با لیزر یا تیغ جراحی بخشی از لثه بالای دندان‌ها را می‌برند و لثه نمایان شده را بخیه می‌زنند. . این بخیه در عمل‌هایی که با لیزر انجام می‌شود ممکن است لازم نباشد و خونریزی بسیار کمتری را با این لیزرها تجربه کنید.

لیزرها نسل جدید تیغ‌های جراحی هستند و کم‌کم جای این تیغ‌ها را در عرصه دندانپزشکی به طور کلی خواهند گرفت. لیفت لثه با لیزر شاید اندکی گران‌تر باشد ولی بدون شک دردسر کمتری را همراه خود خواهد داشت.

بخش زیادی از سطح بالای دندان و زیر لثه را ادامه دندان تشکیل می‌دهد به همین دلیل برش این سطح باعث می‌شود آن سطح از دندان که زیر لثه محفوظ بوده است دیده شود و هنگام لبخند جلوه بیش‌تری پیدا کند.

لثه‌های کوتاه نیز باید با پیوند بافت لثه که از سقف دهان انجام می‌شود بلند شوند. این کار کمی از نوع دیگر آن سخت‌تر است و قیمت لیفت لثه برای آن بیشتر است.

بیشتر بخوانید: ایمپلنت دندان چیست همراه با وام 50 میلیون تومانی

خانمی که دارد با دندانپزشک برای پرداخت هزینه لیفت لثه در سال 1401 صحبت میکند

هزینه لیفت لثه ۱۴۰۱ به چه عواملی بستگی خواهد داشت؟

هزینه لیفت لثه در مقایسه با هزینه جراحی لثه تفاوت های دارد و فرقی نمی‌کند برای عمل جراحی قیمت برآورد می‌کنید یا اینکه به دنبال خرید کالا هستید. در هر صورت باید هرروز و هر ماه انتظار هزینه های متفاوت را داشته باشید. عوامل بسیار زیادی هستند که روی قیمت‌های ایران تاثیر می‌گذارند. داروهایی که برای انجام لیفت زیبایی لثه استفاده می‌شوند اغلب مواد اولیه خارجی دارند یا به طور کلی از خارج ایران وارد می‌شوند.

قیمت‌های ارز روزانه و حتی ساعتی در حال تغییر هستند و برای اینکه یک روز ثابت بمانند باید منتظر ماند. جدا از قیمت‌های ارز باید به موارد داخلی مانند قیمت سوخت برای حمل و نقل یا دستمزد پزشک نیز اشاره کنیم که با توجه به مصوبات دولت هرساله تغییر می‌کنند. اجاره‌ها و هزینه‌های سکونت مطب نیز همگی از مواردی هستند که هزینه لیفت لثه ۱۴۰۱ را تحت تاثیر قرار داده‌اند.

مواردی مانند نوع لثه بیمار و جنس دندان‌های وی سختی کار را تعیین می‌کنند. افرادی با بیماری‌های خاص نیز وجود دارند که برای انجام این عمل باید داروهای خاصی مصرف کنند. به طور کلی داروهایی همچون مسکن و آنتی‌بیوتیک برای دوران بعد از عمل تجویز می‌شوند که جزئی از هزینه‌های عمل به حساب می‌آیند.

قبل از انجام عمل لیفت و برآورد هزینه لیفت لثه ۱۴۰۱ پزشک باید شما را دقیق معاینه کند و شما نیز باید هدف خود از این عمل را به طور واضح برای خود و پزشک مشخص کنید. اگر می‌خواهید ارتودنسی را پس از این عمل شروع کنید باید زمان‌بندی داشته باشید و اگر می‌خواهید لمینت یا کامپوزیت را نصب کنید باید مراقیت‌های متفاوتی در نظر بگیرید. در هر صورت انجام این عمل نقاهت خیلی طولانی ندارد و می‌توانید پس از انجام آن به دیگر برنامه‌های پزشکی خود برسید.

هزینه کوتاه‌ کردن لثه بین ۳ میلیون و پانصد الی ۶ میلیون تومان برآورد شده و بالا بردن و لیفت لثه هزینه‌ای با حدود خواهد داشت.

در صورت داشتن هرگونه سوال و مشاوره می‌توانید با مطب دندانپزشکی دکتر آزادخواه تماس حاصل فرمایید

تلفن های تماس: 0218861631002188605541

نمایی از اهمیت و تغییر بعد از لیفت لثه در سال 1401 و پزداخت هزینه لیفت لثه برای آن

اهمیت لیفت لثه و اصلاح طرح لبخند

جدا از هزینه لیفت لثه ۱۴۰۱ که بحث قبلی ما بود بهتر است کمی از اهمیت این عمل در اعتماد به نفس صحبت کنیم. لبخند در همه زبان‌ها و ملل مختلف نماد شادی و سلامت و زیبایی است.

لبخند انرژی مثبتی دارد و این انرژي به خود فرد نیز بازمی‌گردد. این انرژی باعث می‌شود که فرد حس بهتری به خود و زندگی پیدا کرده و در کل سطح رضایت بالاتری را در خود احساس کند.

لبحندها همگی زیبا هستند اما با ذهنیت امروزی لبخندی زیباترین است که دندان‌های همسطح و سفید با لثه‌هایی منظم را نمایان کند. دندان‌های کج و زرد از زیبایی لبخند می‌کاهند به همین دلیل درمان‌هایی مانند ارتودنسی و بلیچینگ و روکش به بازار آمدند. برای درمان لثه‌ها نیز عمل اصلاح طرح لبخند وارد عرصه عمل‌های زیبایی شد.

خانمی که هزینه لیفت لثه 1401 را پرداخته است

نتیجه

در مقاله‌ای که برای شما آماده کردیم درباره اینکه چگونه لثه‌ها روی لبخند شما تاثیر می‌گذارند صحبت کردیم. در ادامه گفتیم که چگونه قیمت‌های اینگونه عمل‌ها روزانه در حال تغییر هستند و عواملی مانند هزینه اجاره چگونه روی هزینه لیفت لثه ۱۴۰۱ تاثیر گذاشته‌اند.

موارد دیگر مانند هزینه سوخت و حمل و نقل را بررسی و تاثیرشان روی هزینه های اعمال دندانپزشکی را نگاه کردیم. سپس گفتیم که چگونه مواد اولیه خارجی و داروهای وارداتی روی قیمت‌های ما تاثیر مستقیم می‌گذارند و از زبان بین‌المللی شادی یعنی لبخند حرف زدیم. گفتیم که چگونه می‌توان بدون بیان حتی یک کلمه رضایت خود را نشان داد و راه‌های زیباتر کردن این رضایت را با انجام لیفت لثه بیان کردیم.

منابع: healthline , webmd

دکتر مژگان آزادخواه

سوالات متداول

  • قیمت دستگاه لیفت لثه بر روی هزینه انجام آن تأثیر دارد؟

تا حدودی بله، دستگاه های لیزری که با آنها لیفت لثه را انجام می‌دهند چون از کشور های دیگر وارد می‌شوند هزینه بالایی دارند، هم نگهداریشان هم هزینه تعمیر آنها.

اجباری برای انجام لیفت لثه نیست. مگر آنکه دندانپزشک تشخیص دهد که لیفت لثه باید انجام شود.

  • بعد از ایمپلنت دندان می توان لیفت لثه انجام داد؟

بله، بعد از 1 ماه از انجام ایمپلنت می توان از لیفت لثه برای زیبایی بیشتر استفاده نمود.

  • همزمان با ارتودنسی می توان لثه را لیفتینگ کرد؟

خیر، بهتر است که درمان با ارتودنسی بطور کامل برطرف شود سپس لثه را لیفت کرد.

  • بعد از انجام لیفتینگ می توان دندان ها را روکش نمود؟

بله، چون لیفت لثه با لیزر و بدون خونریزی و درد است می توان از روکش دندان بعد از انجام آن استفاده نمود.

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۴.۶ از ۵
از مجموع ۲۰ رای

16 نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *