لمینت های سرامیکی دندان

بهبود لبخند، همیشه به تغییرات بزرگی در چهره نیاز ندارد. لمینت سرامیکی دندان، یک گزینه عالی برای لبخندی روشن تر و سفیدتر است که می‌‎تواند به سادگی تا بیست سال دوام بیاورد. بر خلاف روکش های ونیر سنتی، طیف وسیعی از بهترین لمینت‌ های دندان موجود است. آنها برای کسانی که دندان‌ های کوچک‌ تر، شکاف ‌های جزئی یا تغییر رنگ در دندان دارند،  لبخند رویایی را به همراه خواهد داشت. می‌توانید هزینه لمینت سرامیکی را از کارشناسان ما دریافت نمایید.

لمینت سرامیکی دندان چیست؟

ونیر ها را به عنوان یک پوشش نازک و با دوام در نظر بگیرید که می‌تواند روی دندان های طبیعی اعمال شوند. هنگامی که روکش ها روی دندان های شما اعمال می‌شوند، فوراً ظاهر دندان ها را تغییر می‌دهند.

بسته به نحوه ساخت، روکش ها می‌توانند دندان ها را سفید کرده، شکل دندان ها را تغییر دهند، شکاف های بزرگ را ببندند، شکستگی یا ترک ها را برطرف کنند و ظاهر دندان های کج را بپوشانند.

به طور معمول، روکش ها، از یک پوسته بسیار نازک چینی یا پرسلن انتخاب شده اند تا با ظاهر و رنگ دندان های شما مطابقت داشته باشند. هر روکش استفاده شده توسط دندانپزشک، برای دهان شما سفارشی می شود. دندانپزشکان همه چیز را از طول و عرض روکش گرفته تا شکل کلی، ضخامت و رنگ سفارشی می کنند که هزینه لمینت سرامیکی متفاوتی را نیز ارائه می‌نمایند.

لمینت سرامیکی دندان

دلایل انتخاب لمینت سرامیکی

بسیاری از افراد استفاده از لمینت ها را انتخاب می‌کنند، زیرا آنها یک گزینه مقرون به صرفه می‌دانند. به جای اینکه مجبور باشند از روش های گران قیمت سفید کردن دندان استفاده کرده، دندان را بکشند یا یک روکش دندان برای بهبود ظاهر خود تهیه کنند، لمینت سرامیکی دندان را انتخاب می‌نمایند تا با هزینه لمینت دندان مناسب، به ظاهر دلخواه خود برسند.

باید گفت که این نوع از روکش ها، یک گزینه عالی، برای کسانی که به دنبال ایجاد زیبایی در دندان های خود هستند. اما باید توجه داشته باشید که آیا این روش، برای شما مناسب است یا خیر. اگر برای اصلاح دندان های خود که به شدت تغییر رنگ داده یا لکه دار هستند، به دنبال راه حل هستید، لمینت می‌تواند تغییر رنگ روی دندان ها را که با درمان سنتی سفید کردن دندان، نتیجه ای حاصل نشده است، از بین ببرد.

قیمت ایمپلنت دندان همراه با وام 50 میلیونی

همچنین، در صورتی که پوسیدگی وسیع در دندان داشته یا دندان هایی دارید که در گذشته پر شده‌اند، می‌توانید از این روش استفاده کنید. ضمن آنکه اصلاح عیوب جزئی روی دندان‌ ها، با کمک روکش های لمینت، ممکن خواهد شد. در واقع، روکش‌ ها می‌‌توانند شکل یک دندان یا مجموعه ‌ای از دندان ‌ها را در یک روش ساده، سفید، صاف و اصلاح کنند.

در طول مشاوره، دندانپزشک از دندان ‌ها و لثه ‌ها، عکس و رادیوگرافی ‌های لازم را تهیه می‌کند. آنها مجموعه ای از بهترین لمینت های دندان را ارائه می‌دهند تا بهترین نتیجه را برای شما فراهم نمایند. روکش های متنوعی با هزینه لمینت  سرامیکی متفاوت، از گزینه های بسیار نازک تا کمی ضخیم تر، برای پاسخگویی به تقاضا و نیاز مشتریان وجود دارند تا به آنها اعتماد به نفس لبخند را بدهند.

انواع جنس لمینت سرامیکی در کنار یکدیگر

هزینه لمینت دندان بر اساس نوع و جنس

با روکش های سنتی، مقدار مینای برداشته شده و به ضخامت لایه چینی چسبانده می شود که به طور معمول، بین 5/. تا 7/.  میلی متر است. این در حالی است که ونیرهای چینی و کامپوزیت دو ماده متداول در روکش دندانی هستند. ونیرهای چینی به کاهش ضخامت بیشتری در دندان و در مقایسه با کامپوزیت نیاز دارند.

بهترین لمینت های دندانی، بدون نیاز به هیچ گونه آماده سازی و حذف مینای دندان، ارائه می شوند. بنابراین در طول ویزیت، دندانپزشک به سادگی دندان‌ های شما را بررسی کرده و سپس رنگ روکش‌ های لمینت را متناسب با سایه طبیعی دندان ‌های شما انتخاب می‌ کند.

روکش ‌های لمینت، به‌ طور سفارشی برای تناسب کامل و با اطمینان از راحتی مناسب ساخته می‌شوند. اگر مشکلی در تراز وجود نداشته باشد، روکش به دندان چسبانده شده و با ‌استفاده از نور کیورینگ سخت می‌شود. هزینه لمینت سرامیکی در این روند، بر اساس نوع و جنس مواد مصرف شده، متفاوت است.

از آن جایی که چهار نوع از لمینت اجرا می‌شود، هزینه ها نیز بر اساس آن و ترکیباتی که به کار می‌رود، تنظیم خواهد شد. شما می‌توانید یکی از روش های لمینت سرامیکی لومینیرز، لمینت دندان فلدسپاتیک، لمینت های IPS EMAX و لمینت گلس سرامیکی را از دندانپزشک بخواهید که متناسب با نوع دندان های شما و میزان درمانی که نیاز دارد، انتخاب خواهد شد.

ضمن آنکه قبل از شروع درمان، دندانپزشک ممکن است سفید کردن دندان ها را توصیه کند تا روکش های شما با رنگ جدید دندان مطابقت داشته باشد. در این خصوص، توصیه می‌شود مشاوره های لازم را از کارشناسان ما دریافت کنید.

تلفن های تماس با مطب دکتر آزادخواه: 0218861631002188605541

لمینت سرامیکی دندان های آسیاب

مراقبت های لازم بعد از لمینت سرامیکی دندان

در اینجا لازم است که برای حفظ ظاهر و دوام لمینت های سرامیکی دندان خود، نکاتی را رعایت نمایید:

در ویزیت های روتین دندانپزشکی شرکت کنید

تمیز کردن و معاینه منظم دندان برای همه مهم است. با این حال، برای کسانی که برای لمینت سرامیکی اقدام کرده‌اند، کاملاً حیاتی است. معاینات روتین دندان می‌تواند به پزشک شما کمک کند تا مشکلات را زودتر و قبل از بدتر شدن آنها شناسایی و درمان کند. ضمن آنکه پاک‌کننده‌ ها، رسوبات پلاک و باکتری ‌های مضر را از بین می‌برند و دندان های شما را سالم نگه می‌دارند.

مراقبت خوب در خانه را تمرین نمایید

خوشبختانه، برای تمیز کردن روکش های لمینت، تکنیک های تخصصی لازم نیست. با این حال، مراقبت های معمول در خانه، برای طول عمر و کاهش هزینه لمینت سرامیکی برای ترمیم

از لمینت سرامیکی شبیه ابزار استفاده ننمایید

استفاده از دندان ها برای شکستن پوسته یا باز کردن بسته ها می تواند وسوسه انگیز باشد. از این کار به هر قیمتی اجتناب کنید، زیرا می تواند به روکش ها و همچنین دندان های طبیعی شما آسیب برساند. بیماران همچنین باید از عادات بدی مانند جویدن خودکار یا مداد یا جویدن ناخن اجتناب نمایند. جویدن غذاهای بسیار سخت، مانند یخ یا آب نبات سفت، می‌تواند به طور جدی درمان شما را به خطر بیندازد.

آنها ضروری است. افراد باید دو بار در روز با استفاده از یک مسواک نرم و یک خمیر دندان فلوراید تایید شده، مسواک بزنند. نخ دندان کشیدن باید حداقل روزانه یک بار انجام شود.

از غذاها و نوشیدنی های تیره رنگ خودداری کنید

اگرچه روکش لمینت سرامیکی در برابر لک مقاوم است، اما می‌تواند با گذشت زمان تغییر رنگ دهد. بنابراین، برای حفظ آن، ایده خوبی است که از خوردن غذاها و نوشیدنی های تیره رنگ خودداری کنید. این شامل نوشابه، چای، قهوه، آب میوه ها و غیره است.

اگر روزانه قهوه یا چای می‌نوشید، نوشیدنی را از طریق نی میل کنید. این تماس با روکش دندانی را به حداقل می رساند و خطر لک شدن را کاهش می دهد در نتیجه برای ترمیم مجدد هزینه لمینت سرامیکی را دوباره نیاز نیست که پرداخت نمایید. پیروی از این دستورالعمل ها به شما کمک می‌کند لمینت سرامیکی دندان خود را درخشان نگه دارید.

در صورت لزوم از محافظ شب استفاده کنید

افرادی که مستعد دندان قروچه هستند، باید از محافظ شب استفاده نمایند. دندان قروچه می‌تواند منجر به فرسایش شدید دندان شود که دندان های طبیعی را فرسوده خواهد کرد.

بسیاری از بیماران به دنبال پرداخت هزینه لمینت سرامیکی و انجام هستند برای پنهان کردن آسیب های ناشی از فرسایش دندان هستند. با این حال، اگر کاری برای مبارزه با دندان قروچه انجام نشود، نیروهای شدید می‌توانند به روکش های جدید آسیب برسانند. برای تمام موارد دندان قروچه شدید، باید از محافظ شب استفاده کرد تا دندان ها را از آسیب محافظت کند.

ورزشکاران باید از محافظ دهان ورزشی استفاده کنند

هر کسی که ورزش های شدید و گروهی انجام می‌دهد، باید در طول تمرین و بازی، از محافظ دهان استفاده کند. این شامل افراد با روکش لمینت سرامیکی می‌شود. پوشیدن محافظ دهان، در زمین، دندان‌ها را محفوظ می‌دارد و از آن ‌ها در برابر ضربه و آسیب محافظت می‌‌کند.

یک ست لمینت سرامیکی

بهترین نوع لمینت دندان

آیا روکش های لمینت، از روکش های دیگر، ارزان تر هستند؟ روکش های لمینت، می‌توانند قیمت های مختلفی داشته باشند. اما در حالت کلی، اغلب به دلیل زمان کمتری که دندانپزشک برای آماده سازی و نصب آنها نیاز دارد، با هزینه کمتری قابل استفاده هستند. این روکش ها، از مواد چینی تقویت شده و از رزین سخت ساخته شده اند که دوام و زیبایی خاصی را همراه دارند.

در بسیاری از موارد، بهترین روکش های لمینت، از سرامیک سرینیت ساخته شده‌اند و بسیار نازک و در عین حال بادوام هستند. این روش، شامل هیچ گونه آماده سازی قبلی مانند کندن مینای دندان که در فرآیندهای روکش چینی، به کار می رود، نیست. آنها مستقیماً روی دندان ها قرار می گیرند. ضمن آن که درمان، فقط به چند جلسه نیاز دارد. هزینه لمینت سرامیکی در این روش نیز تقریباً به اندازه روکش های چینی سنتی است.

درصورت تمایل به انجام و یا دریافت مشاوره رایگان جهت انجام هر نوع لمینت دندان می‌توانید با دندانپزشکان مطب دکتر آزادخواه ارتباط گرفته و راهنمایی های لازم را دریافت کنید.

تلفن های تماس با مطب دکتر آزادخواه: 0218861631002188605541

کلام آخر

در این مقاله دار مورد هزینه لمینت سرامیکی، عوامل موثر بر آن و نحوه مراقبت از آن به شما اطلاعاتی را دادیم تا در صورت پرداختن هزینه لمینت های سرامیکی بدانید که چگونه باید از لمینت های دندان خود مراقبت نمایید تا بیشترین طول عمر و بهره را از آن ببرید.

منابع: tebmedtourism , novacorpus

دکتر مژگان آزادخواه

سوالات متداول

  • هزینه لمینت سرامیکی به چه عواملی وابسه است؟

هزینه لمینت سرامیکی به عواملی مانند جنس لمینت، میزان خرابی دندان و ترمیم پیش از انجام لمینت، نرخ ارز تأثیر گذار بر روی جنس لمینت و …. وابسته است.

  • لمینت بدون تراشیدن دندان امکان پذیر است؟

بله، برای اطلاعات بیشتر مقاله لمینت بدون تراش دندان را مطالعه نمایید.

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۲ رای

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *