قیمت کامپوزیت ونیر در دی ماه 1401

قیمت کامپوزیت ونیر در دی 1401 با توجه به شرایط جامعه محاسبه می شود برای دریافت قیمت همین الان تماس بگیرید.
برای داشتن لبخند زیبا، باید دندانهای زیبا و یکدستی داشته باشیم که این امر توسط کامپوزیت ونیر صورت می گیرد. کامپوزیت ونیر علاوه بر ترمیم و زیبایی دندانها، باعث مقاومت بالا دندانها در برابر پوسیدگی و آسیب می شود اما باید توجه داشته باشیم که برای انجام کامپوزیت ونیر به پزشک متخصص این حوزه مراجعه کنیم.

معمولا این سوال برای اکثر افراد پیش‌ آمده است که ونیر چیست و قیمت کامپوزیت ونیر چقدر است و به چه عواملی بستگی دارد.
کامپوزیت ونیر که به اسم‌های مختلفی همچون ونیر یک جلسه‌ای، کامپوزیت و در برخی موارد نیز باندینگ کامپوزیت، می‌توان ونیر دندان را شناخت. برای بازگرداندن لبخند لمینت دندان نسبت به ونیر دندان تهاجمی‌تر می‌باشد. ارتودنسی دندان نیز به شدت روی زیبایی دندان تاثیر دارد.

اگر دندان‌های شما آسیب‌دیده و یا شکسته باشند، می‌توانید از ونیر دندان برای داشتن ظاهری زیبا استفاده کنید. قیمت کامپوزیت ونیر نیز به عوامل مختلفی بستگی دارد که در ادامه آن را بررسی می‌کنیم.

ونیر دندان جایگزینی برای لمینت محسوب می‌شود. جنس آن از رزین نیمه شفاف است. ونیر دندان توسط دندانپزشک و در یک جلسه بر روی دندان نصب می‌شود.

خانمی که قصد پرداخت قیمت کامپوزیت ونیر را برای دندان هایش دارد

ونیر دندان در بین مردم به علت داشتن ظاهری زیبا و طبیعی، مقرون به صرفه بودن و سریع انجام شدن، دارای محبوبیت ویژه‌ای است. این ونیرهای دندان می‌توانند جایگزین مناسبی برای لمینت‌ها باشند. هر شخص می‌تواند نسبت به تمایل خود بر روی هر تعداد دندان که می‌خواهد ونیر نصب کند، زیرا که در این زمینه هیچ محدودیتی وجود ندارد.

ویدیو کلینک دکتر مژگان آزاد خواه با کادری مجرب

کامپوزیت ونیر چیست؟

کامپوزیت دندان لایه‌های نازکی هستند که به طور سفارشی از رزین کامپوزیتی و یا سرامیک همرنگ دندان ساخته می‌شوند که همین جنس ها تأثیر در قیمت کامپوزیت ونیر دارند. ونیرها برای افرادی که بین دندان‌های آن‌ها فاصله دارد، کسانی که دندانشان شکسته و یا دندان‌های نامرتبی دارند، انتخابی فوق‌العاده است.

بیشتر بخوانید:ایمپلنت چیست و چرا بهترین روش جایگزین دندان می باشد.

این ونیرها با قرار‌گرفتن بر روی دندان باعث بهبود مشکلات دندانی می‌شوند. با وجود این که کامپوزیت ونیر دندان، دندان‌هایی زیبا و مرتب برای شما ایجاد می‌کند، زیر مجموعه دندانپزشکی زیبایی محسوب می‌شود‌. ونیرها علاوه بر زیبایی از سطح دندان آسیب‌دیده نیز محافظت می‌کنند.

انواع ونیر

معمولا ونیر دندان به دو دسته تقسیم می‌شود. این دو دسته شامل ونیر سرامیکی و ونیر کامپوزیت دندان می‌باشند، که هر کدام مزایای مختلفی دارند و قیمت کامپوزیت ونیر برای هر جنس ونیر متفاوت است. انواع ونیر شامل موارد زیر می‌شود:

نمایی از ونیر سرامیکی ساخته شده برای دندان

ونیر سرامیکی

این ونیر برای سفید کردن دندان، حفظ دندان از پوسیدگی و آسیب مورد استفاده قرار می‌گیرد. با نوعی سیستم‌ های سه‌بعدی CAD-CAM، اندازه‌گیری ونیر سرامیکی انجام می‌شود. همچنین این ونیرها، به روش کوره‌ای پخته خواهند شد.این ونیر برای سفید کردن دندان، حفظ دندان از پوسیدگی و آسیب مورد استفاده قرار می‌گیرد. با نوعی سیستم‌ های سه‌بعدی CAD-CAM، اندازه‌گیری ونیر سرامیکی انجام می‌شود. همچنین این ونیرها، به روش کوره‌ای پخته خواهند شد.

ونیر سرامیکی معمولا برای زیباسازی دندان و یا مشکلاتی که ونیر کامپوزیت قادر به اصلاح آن نیست، مورد استفاده قرار می‌گیرد. مقدار کمی از مینای دندان را برای جا گرفتن ونیر روی دندان برمی‌دارند،به همین جهت ونیر سرامیکی دارای ماندگاری بالایی می‌باشد و همین امر باعث اختلاف قیمت کامپوزیت ونیر با ونیر سرامیکی می‌شود.

از ونیر سرامیکی در موارد زیر استفاده می‌شود:

 1. در مواقعی که دندان توسط رزین پر شده باشد؛ این کار باعث تغییر رنگ در سطح دندان‌ها می‌شود
 2. اگر دندان‌ها دچار بی‌رنگی و یا تغییر رنگ شده باشند
 3. برای برطرف‌کردن فاصله بین دندان‌ها
 4. برای مواردی که دندان دچار شکستگی یا لب‌پریدگی شده باشد
 5. درصورتی که دندان دچار ساییدگی است.

خانمی که قیمت کامپوزیت ونیر را پرداخت کرده و دندان هایش را کامپوزیت ونیر کرده است

ونیر کامپوزیت

ونیر کامپوزیت نیز یک پوسته می‌باشد که نیازی به تراشیدن دندان برای استفاده از آن نیست. این لایه به طور مستقیم و به وسیله اشعه بر روی دندان چسبانده می‌شود. ونیر کامپوزیت به صورت لایه‌ای محافظ روی مینای دندان قرار می‌‌گیرد. قیمت کامپوزیت ونیر و ثبات رنگ آن کمتر از ونیر سرامیکی می‌باشد.

ونیر کامپوزیت به دو روش مسقیم و غیر مستقیم ساخته می‌شود. ونیر کامپوزیت در روش مستقیم فقط در یک جلسه بر روی دندان گذاشته می‌شود، و سپس دندانپزشک آن را به شکلی مناسب در می‌آورد. در روش غیرمستقیم نیز ابتدا مواد در آزمایشگاه ساخته شده و پس از آن در مطب روی دندان قرار می‌گیرد. قیمت کامپوزیت ونیر در روش غیر مستقیم بیشتر است.

از کامپوزیت ونیر، برای رفع فرم بد دندان‌ها، فاصله بین دندان‌ها، رنگ زرد یا سیاه آن‌ها، شکستگی  یا ترک‌خوردگی و… استفاده می‌شود.

بیشتر بخوانید: آیا کامپوزیت به دندان های طبیعی آسیب می‌رساند

خانمی در حال کامپوزیت کردن ونیر دندان هایش

قیمت هر واحد کامپوزیت ونیر در سال جدید

همانطور که گفته شد کامپوزیت ونیر دارای انواع مختلفی می باشد و شما می توانید بر حسب نیاز خود هر کدام را انتخاب کنید. برای اطلاع از قیمت هر واحد کامپوزیت ونیر می توانید همین الان با کلینیک تماس بگیرید.

مزایا و معایب کامپوزیت ونیر

روکش‌های کامپوزیت ونیر دندان در بهبود بسیاری از مشکلات دندانپزشکی استفاده می‌شوند و به طور کلی شامل چندین مزایا و معایب هستند که در ادامه به آن‌ها اشاره می‌کنیم:

مزایای کامپوزیت ونیر

 • ونیر کامپوزیت جایگزینی ارزان‌تر برای روکش لمینت دندان می‌باشد.
 • کامپوزیت ونیر به آماده‌سازی دندان احتیاج ندارد. با این وجود دندان شما تا حد ممکن حفظ خواهد شد.
 • ونیر در صورت آسیب‌دیدن، به راحتی قابل ترمیم و یا تعویض می‌باشد.
 • انجام آن تنها در یک جلسه دندانپزشکی صورت می‌گیرد.
 • برای انجام کامپوزیت، به بیهوشی نیاز نخواهید داشت.
 • قیمت کامپوزیت ونیر دندان گزینه‌ای مناسب برای افرادی است که بودجه کمی دارند و حدودا نصف قیمت لمینت دندان است، که بسیار مقرون به صرفه است.

نمونه کارهای کامپوزیت ونیر

معایب کامپوزیت ونیر

با اینکه قیمت کامپوزیت ونیر از سایر روش ها کمتر است ولی معایبی نیز دارد. معایب آن نیز شامل موارد زیر می‌باشد:

 • به این علت که، دندان‌ها در طی مراحل کامپوزیت تراشیده نمی‌شوند، ممکن است موجب برجسته‌شدن دندان‌ها شود.
 • طول عمر ونیر کامپوزیت دندان، کمتر از روش‌های مشابه آن یعنی لمینت است‌.
 • ونیر کامپوزیت، با توجه به رزین آن می‌تواند لکه‌دار شود. مخصوصا اگر از غذاها و نوشیدنی‌های رنگی زیاد استفاده می‌کنید.

دختر جوانی بعد از انجام کامپوزیت ونیر

عکس کامپوزیت ونیر

در ادامه عکس های کامپوزیت دندان قبل و بعد نمایش داده می شود در این تصاویر، عکس های کامپوزیت دندان جلو، عکس کامپوزیت دندان فاصله دار برای خانم ها و آقایون نشان داده شده است.

کامپوزیت ونیر دندان جلو کامپوزیت ونیر دندان خانم دندانهای سیاه کامپوزیت ونیر دندان خانم کامپوزیت ونیر دندان آقا کامپوزیت ونیر دندانهای کج کامپوزیت ونیر

 

عوامل موثر بر قیمت کامپوزیت ونیر

اگر شما به ونیر دندان با قیمتی پایین نیاز دارید، قیمت کامپوزیت ونیر بهترین گزینه برای شماست. با وجود این‌ که قیمت ونیر دندان متفاوت است، اما در شرایط مختلف نیز کامپوزیت ونیر به طور متوسط، تقریبا نصف قیمت لمینت را دارد. بهتر است بدانید در برخی موارد متاسفانه ونیر کامپوزیت بیشتر از ۲ سال دوام ندارد.

یکی از دلایل پایین بودن قیمت ونیر کامپوزیتی این است که؛ آن‌ها را در مطب دندانپزشک می‌سازند و برخلاف لمینت که در دو جلسه صورت می‌گیرد، ونیر کامپوزیتی فقط در یک جلسه به اتمام می‌رسد.

با این حال هم در هزینه و هم در زمان صرفه‌جویی می‌شود. البته ناگفته نماند که این مقرون به صرفه‌بودن به دلیل ماندگاری کم ونیر کامپوزیت نسبت به لمینت سرامیکی است. به دلیل برگشت‌پذیر بودن کامپوزیت ونیر، می‌توان بعدها آن را از روی دندان طبیعی برداشت. به طور کلی قیمت کامپوزیت ونیر به عوامل متعددی بستگی دارد که شامل موارد زیر است :

 • مهارت‌های تکنیکی و هنری سازنده دندان و همچنین مهارت دندانپزشکی که ونیرها را بر روی دندان نصب می‌کند.
 • دستمزد دریافتی دندانپزشک برای نصب ونیر دندان
 • نوع بیمه‌ای که تحت پوشش آن قرار دارید. ناگفته نماند که بیشتر بیمه‌ها هزینه‌های زیبایی دندانپزشکی را پرداخت نمی‌کنند.
 • محل کلینیک یا مطبی که نصب ونیر در آن انجام می‌شود‌. هزینه‌های درمان‌های دندانپزشکی در شهرهای مختلف، متفاوت می‌باشد.
 • تعداد دندان‌هایی که می‌خواهید نصب ونیر بر روی آن‌ها را انجام دهید.
 • نوع موادی که در ونیر دندان استفاده می‌شود. برای مثال سرامیکی که در لمینت به کار می‌رود، بسیار گران‌تر از رزین کامپوزیت می‌باشد.

درباره دکتر مژگان آزادخواه

دکتر مژگان آزادخواه جراح دندان پزشک، فارغ التحصیل 1375 با شماره نظام پزشکی 57688 دارای 20 سال سابقه در زمینه ایمپلنت (جایگزین دندان های از دست رفته) با گواهینامه معتبر ایمپلنت با سیستم فرانسه، آلمان، سوئیس و کره جنوبی است.

دندانپزشکی

مدارک و سرتیفیکیت‌های دکتر آزادخواه

جمع‌ بندی

مراقبت از روکش‌های کامپوزیت ونیر دندان، تفاوتی با مراقبت از دندان‌های طبیعی شما ندارد. طول عمر کامپوزیت ونیر شما، در صورت مراقبت‌های روزانه از آن، افزایش پیدا می‌کند. همانطور که گفتیم ونیرهای دندان با یکدیگر یکسان نیستند و به همین جهت قیمت یکسانی هم ندارند.

راه تشخیص تفاوت این است که شما بدانید دقیقا برای چه کاری می‌خواهید هزینه کنید. مواد به کار رفته در ساخت ونیر، بیشترین تأثیر را در قیمت کامپوزیت ونیر دارد. درنهایت آنچه که انتخاب می‌کنید، به آن چیزی بستگی دارد که برای آن ارزش قائل هستید.

برای مشاوره، اطلاع از قیمت و دریافت نوبت برای خدمات کامپوزیت ونیر در دندانپزشکی دکتر مژگان آزادخواه با ما تماس بگیرید.

منابع: healthline , stgeorgesmiles

دکتر مژگان آزادخواه

سوالات متداول

کامپوزیت ونیر چیست؟

ونیرهای کامپوزیت، زرین های مهندسی شده ای هستند که به سطح بیرونی دندان چسبانده می شوند کاربرد این ونیرها سفید کردن دندان و بهبود لبخند شما می باشند.

قیمت کامپوزیت نانو سرامیک بیشتر است یا ونیر سرامیک؟

چون مواد کامپوزیت نانوسرامیک وارداتی هستند و ساختار آن محکم تر است، قیمت آن بیشتر از ونیر سرامیک معمولی است. ولی با این حال شما می توانید برای دریافت

قیمت کامپوزیت نانو سرامیک همین الان تماس گرفته و قیمت دقیق آنرا بپرسید.

چرا قیمت کامپوزیت ونیر آلمانی از دیگر مدل های آن بیشتر است؟

جنس و استحکام ونیر آلمانی بیشتر از مدل های دیگر است و با اینکه هزینه بیشتری می‌پردازید در دراز مدت کمتر نیاز به ترمیم آن پیدا خواهید کرد که این صرفه جویی در وقت و هزینه شما خواهد شد.

هزینه و قیمت کامپوزیت ونیر چه قدر است؟

قیمت کامپوزیت ونیر با توجه به مصالح و موادی که استفاده می شود متفاوت است. همچنین میزان تخصص پزشک نیز بر این قیمت می توانید تاثیر داشته باشد. دکتر مژگان آزاد خواد با ضمانت کامل این کار را برایتان انجام می دهد.

آیا کامپوزیت ونیر عوارضی دارد؟

قطعا هر عملی یکسری عوارضی دارد اما این عوارض در مقایسه با فواید بسیار ناچیز می باشد. برخی از عوارض گزارش شده عبارتند از : حساسیت دندان، مشکلات لثه و … که خیلی به ندرت اتفاق می افتد.

دوام کامپوزیت ونیر چقدر است؟

ونیرهای کامپوزیت طول عمر بسیار کمی دارند. آنها نسبت به سایر روکش ها زمان بسیار کمتری لازم دارند و سریع اجرا می شوند اما میانگین طول عمر آنها فقط 3 سال است. ونیرهای کامپوزیت به مرور زمان بیشتر دچار لکه می شوند. علاوه بر این، این ماده به اندازه سایر گزینه ها بادوام نیست.

آیا کامپوزیت ونیرها به دندان آسیب می رساند؟

ونیرهای کامپوزیت از این نظر ایمنی کاملا مطمئن هستند و مواد رزینی که از آن ساخته شده اند بی اثر است و به شما آسیبی نمی رساند. همچنین نسبت به پرسلن تهاجمی کمتری دارند زیرا دندان ها نیازی به سوراخ کردن ندارند زیرا رزین توسط دندانپزشک شما بر روی سطح دندان تراشیده می شود.

کامپوزیت ونیر یا پرسلن کدام بهتر است؟

ونیرهای پرسلن از ونیرهای کامپوزیت قوی‌تر هستند، بنابراین اگر به دنبال بهبود ظاهر چندین دندان هستید، بهتر عمل می‌کنند. در حالی که دندان های چینی همچنان نیاز به تعویض دارند، اما عمر آنها بسیار بیشتر از ونیرهای کامپوزیت است. همچنین آنقدر لک نمی شوند.

آیا برای ونیرهای کامپوزیت به دندان های صاف نیاز داریم؟

روکش‌های دندان را می‌توان برای دندان‌های کج یا دندان‌هایی ناهموار که شکل متفاوتی نسبت به یکدیگر دارند، اعمال کرد. اوربایت و آندربایت نیز مشکلی ندارند و می توان روکش ها را روی آنها اعمال کرد.

آیا کامپوزیت ونیر طبیعی به نظر می رسد؟

بله ولی روکش‌های چینی طبیعی‌تر به نظر می‌رسند زیرا ویژگی‌های شفاف به آن اجازه می‌دهد مانند دندان طبیعی نور را جذب کند.

آیا می توان ونیرهای کامپوزیت را سفید کرد؟

گرچه نمی‌توانید روکش‌های رزین کامپوزیت را سفید کنید اما این بدان معنا نیست که نمی‌توانید ظاهر آن‌ها را بهبود ببخشید. تمیز کردن حرفه ای دندان می تواند به از بین بردن لکه های سطحی کمک کند. با متخصص دندانپزشک خود مشورت کنید تا نکات تمیز کردن در خانه و یک برنامه تمیز کردن حرفه ای دندان را متناسب با نیازهای خاص شما ارائه دهد.

آیا می توانید قهوه را با ونیرهای کامپوزیت بنوشید؟

خوشبختانه، از آنجایی که روکش‌ها از مواد چینی ساخته شده‌اند، در برابر لکه بسیار مقاوم هستند و معمولاً مانند دندان‌های معمولی بیمار، تحت تأثیر قهوه قرار نمی‌گیرند.

آیا می توانید یک سیب را با روکش گاز بزنید؟

روکش‌های موقت به اندازه روکش‌های دائمی مقاوم نیستند و در زمان قرار گرفتن نیاز به مراقبت بیشتری دارند. بنابراین از غذاهای سفت خود داری کنید.

آیا بعد از روکش می توانید به دندان های طبیعی برگردیم؟

به طور خلاصه، خود روکش را می توان با استفاده از ابزارهای مخصوص دندانپزشکی جدا کرد، اما پس از چسباندن مینای دندان، مهم نیست که چقدر آماده سازی باشد، به هر حال نمی توان آن را برگرداند.

چطور از ونیرهای کامپوزیت نگهداری کنیم؟

 1. هنگام مسواک به آرامی مسواک بزنید و فشار دادن پرهیز کنید.
 2. از غذاهای و نوشیدنی های که باعث لکه شدن دندان می شود خود داری کنید.
 3. تا حد ممکن از آنها محافظت کنید.
 4. سعی کنید هر 6 ماه آنها را جلا دهید.

چه مدت طول می کشد تا ونیرهای کامپوزیت گذاشته شوند؟

ونیرهای کامپوزیت یک انتخاب عالی برای بیمارانی است که دندان‌های تراشیده یا ناهموار یا فاصله ای بین دندان‌های خود دارند. این یک گزینه سریع، بدون ضرر و ارزان برای یک لبخند زیبا است. بهترین از همه این درمان را می توان تنها در یک جلسه و بدون نیاز به سوزن یا آماده سازی دندان تکمیل کرد.

آیا کامپوزیت ونیرها به راحتی می شکنند؟

پاسخ صحیح خیر است. ونیرهای کامپوزیت به راحتی یا به همان روشی که ونیرهای چینی می‌شکنند نمی‌شکنند. ونیر کامپوزیت به دلایل مختلفی ممکن است برش خورده باشد، معمولاً گاز گرفتن و جویدن غذای سفت یا ساییدن و فشردن دندان ها باعث شکستن می شود.

آیا کامپوزیت های ونیر باعث می شوند که هنگام تنفس اذیت شوید؟

خیر اما نداشتن بهداشت مناسب دهان باعث می شود که دهان شما بو بگیرد و منجر به ایجاد بوی ترش شود. دندانپزشکان توصیه می کنند که حداقل روزی دو بار دندانهای خود را مسواک بزنید و به طور منظم از نخ دندان استفاده کنید. غذاهای حبس شده در دندان، بهترین محل برای رشد باکتری ها می باشد.

مزایا و معایب کامپوزیت ونیر چیست؟

مزایا: ماندگاری طولانی مدت، آماده شدن سریع و اجرای آن در همان لحظه
معایب: ونیرهای کامپوزیت قوی‌ترین ونیرهای موجود نیستند.

آیا ونیرهای کامپوزیت ارزش تجربه کردن را دارند؟

ونیرهای کامپوزیت روشی بدون دردسر، سریع و آسان برای به دست آوردن لبخندی است که همیشه آرزویش را داشتید. همچنین مقرون به صرفه هستند بنابراین اگر جوان تر هستید و در مورد متعهد شدن به روکش های چینی مطمئن نیستید، ممکن است گزینه خوبی باشد.

آیا کامپوزیت ونیر دندان های شما را بزرگتر می کند؟

استفاده از ونیر کامپوزیت دندان های شما را بزرگتر نشان نمی دهد. آنها برای اصلاح عیوب آرایشی استفاده می شوند و در یک لایه نازک اعمال می شوند. موارد استثنا در این مورد جایی است که دندان باید بزرگتر شود تا ظاهر طبیعی آن در دهان شما بهبود یابد.

آیا می توانید قهوه با باندینگ کامپوزیت بنوشید؟

از مصرف چای، قهوه، شراب و سیگار در روزهای اول پس از درمان باندینگ خودداری کنید تا از لکه دار شدن مواد خودداری کنید. پس از چسباندن، می توانید دندان را مانند بقیه دندان های خود رفتار کنید.

قیمت یک ست کامل ونیر رزینی کامپوزیت چقدر است؟

در این باره نمی توان قیمت ثابتی گفت زیرا برخی از بیماران به دنبال انواع مقرون‌به‌صرفه‌تر روکش‌ها مانند روکش‌های کامپوزیت ارزان‌تر هستند. این به طور بالقوه می تواند در هزینه های زیادی صرفه جویی کند زیرا ونیرهای کامپوزیت به طور متوسط بین 3 میلیون تا بیشتر برای هر دندان هستند.

کدام نوع روکش بهتر است، روکش های سرامیکی چینی و بهترین مواد روکش کدامند؟

هر نوع روکش مزایای متفاوتی دارد. با این حال، روکش‌های سرامیکی چینی بهترین ماده برای روکش‌ها محسوب می‌شوند. آنها ماندگاری طولانی دارند و شفاف هستند به این معنی که با دندان های واقعی شما مطابقت دارند و تقلبی به نظر نمی رسند.

چرا روکش های دندان من تقلبی به نظر می رسند؟

روکش های پرسلن نیمه شفاف هستند، به این معنی که نور تا حدی مانند ساختار طبیعی دندان از آنها عبور می کند. اگر روکش ها ظاهری صاف یا مات داشته باشید، وقتی در جای خود قرار بگیرند کاملا مصنوعی به نظر می رسند. روکش چینی که بیش از حد مات است نیز ممکن است در جای خود رنگ نادرستی داشته باشد.

آیا بازیگران و افراد مشهور نیز از روکش دندان استفاده می کنند.

بله تقریبا تمامی افراد مشهور و بازیگران از روکش دندان استفاده می کنند برای همین لبخند زیبایی دارند.
در اینجا لیستی از چند سلبریتی که ظاهر خود را با ونیر ارتقاء داده اند آورده شده است.
مایلی سایروس.
هیلاری داف.
تام کروز.
نیکلاس کیج.
مورگان فریمن.
جیم کری.
سلین دیون.
جورج کلونی.

برای اصلاح دندان ها به چند ونیر کامپوزیت نیاز دارم؟

معمولاً افراد برای اصلاح کامل لبخند، چهار تا هشت روکش می‌گیرند، و این چندتا همه قسمت‌هایی را که هنگام صحبت یا لبخند می‌بینید را پوشش می‌دهد. دندان های خود را تغییر شکل دهید تا سطح اعتماد به نفس و سلامت کلی شما افزایش یابد.

کدام دندانها نیاز به روکش دارند؟

در بیشتر موارد، روکش‌ها روی دندان‌های بالایی قرار می‌گیرند، زیرا هنگام لبخند زدن بیشتر خود را نشان می‌دهند. اگر به دنبال اصلاح کامل لبخند هستید، از 4 تا 8 روکش معمولی باید استفاده کنید.

چه خمیردندانی برای ونیرهای کامپوزیت مناسب است؟

خمیر دندان توصیه شده توسط متخصصان خمیر دندانی است که میزان کلراید آن بالای 90 درصد باشد و باید به آرامی اینکار را کنید.

آیا روکش ها می توانند حفره ایجاد کنند؟

چند دلیل وجود دارد که دندان‌های دارای روکش‌های چینی ممکن است حفره ایجاد کنند: اگر روکش به درستی نصب نشده باشد، یا اگر سال‌ها روی دندان بوده باشد، باکتری‌ها و ذرات غذا ممکن است زیر آن نفوذ کرده و به دندان‌های زیرین حمله کنند.

آیا روکش های دندان با خوردن قهوه لکه دار می شوند؟

روکش های دندانی در تقویت لبخند طبیعی افراد بسیار موثر هستند و به سرعت مینای دندان طبیعی شما لکه دار نمی شوند. با این حال، پس از قرار گرفتن طولانی مدت در معرض نوشیدنی های دارای رنگدانه بالا، مانند چای، قهوه یا شراب، ممکن است به مرور زمان تغییر رنگ دهند.

با کامپوزیت ونیر چه چیزی را نمی توان خورد؟

به عنوان مثال، اگر از روکش های موقت استفاده می کنید، توصیه می کنیم از موارد زیر اجتناب کنید:
غذاهای سفت مانند آب نبات، میوه ها و سبزیجات خام، ذرت بو داده، یخ و موارد مشابه.
گوشت سفت
غذاهای چسبنده مانند تافی و کارامل.
نان برشته یا خرد شده.
عوامل لکه‌کننده مانند سس کچاپ، انواع توت‌ها، گوجه‌فرنگی، کولا، چای، قهوه و …

با ونیرهای کامپوزیت از چه چیزهایی باید اجتناب کنم؟

غذاهایی که می توانید و نمی توانید با روکش بخورید
غذاهای سفت، از جمله یخ، میوه و سبزیجات خام یا آب نبات.
غذاهای چسبنده، از جمله کارامل.
نان برشته شده.
جویدن گوشت سخت است
مواد غذایی لکه دار، مانند گوجه فرنگی، نوشابه، انواع توت ها، سس کچاپ، چای یا قهوه.

آیا کامپوزیت دندان ها لکه دار می شود؟

کامپوزیت حساس به لکه است، اما یک دندانپزشک زیبایی پیشرفته معمولاً می تواند تغییر رنگ سطح را پاک کند. لکه هایی که در کامپوزیت جذب می شوند، پولیش نمی شوند. ماندگاری  روکش های پرسلن می توانند 15 سال یا بیشتر دوام بیاورند، اما کامپوزیت باید هر پنج سال یا بیشتر تعویض یا تجدید شود.

برای دانلود مقاله کامپوزیت ونیر بصورت پی دی اف می توانید روی دکمه زیر کلیک کنید.

 

 

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۴.۹ از ۵
از مجموع ۱۴ رای

12 نظر

 • کامپوزیت ونیر چگونه انجام میشود و قیمت آن چقدر است؟

  • مراحل انجام کامپوزیت بدین صورت می باشد که در ابتدا باید دندانها جرم گیری شود تا سطح دندان کاملا تمیز و یکنخوات باشد برای گذاشتن مواد کامپوزیتی. بعد از آن نوبت به خشک کردن دندانها می باشد تا عملکرد مواد باندینگ با مشکل مواجه نشود در آخر نیز کامپوزیت ها به سطح دندان چسبیده می گردد.

  • قیمت کامپوزیت به عوامل مختلفی بستگی دارد و مهمتر از آن به تجربه و سابقه دکتر نیز وابسته است. هر چقدر تجربه دکتر بیشتر باشد طول عمر کامپوزیت بیشتر می باشد زیرا نحوه اجرا آن با دقت می باشد. کامپوزیت از ماده ای بنام رزین ساخته می شود و رزین ماده ای است که برای پر کردن دندان استفاده می شود این ماده بر خلاف لمینت نیازی به ساخت در آزمایشگاه ندارد و در همان مطب ساخته می شود.

  • کامپوزیت ونیر طول عمر مشخصی دارد و هر چقدر شما بیشتر از آن مراقبت کنید بیشتر عمر می کند و اگر به هر دلیلی این کامپوزیت ها لق شدن می توانید به دندانپزشک مراجعه کنید.
   بهتر است یک روتین منظمی برای مراقبت از کامپوزیت های خود داشته باشید زیرا در اینصورت دیگر نگران خرابی آن نیستید.

 • آیا کامپوزیت ونیر خاصیت درمانی هم دارد یا فقط برای زیبایی استفاده می شود.

  • کامپوزیت ونیر هم خاصیت درمانی دارد و هم زیبایی یعنی شما اگر دندانهای آسیب دیده و شکسته داشته باشید می توانید از ونیر برای زیبایی دندان خود استفاده کنید. ونیر در بین مردم بیشتر به عنوان موردی برای داشتن دندانی زیبا شناخته می شود اما بیشترین کاربرد آن برای ترمیم دندانهای آسیب دیده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *