دو خانم که میخواهند ساکشن دندانپزشکی در دهان یک پیرمرد بکنند

بسیاری از بیماران نمی‌دانند که ساکشن دندانپزشکی که دستیار دندانپزشک در طول تمیز کردن آنها اعمال می‌کند تأثیر زیادی بر ایمنی و سلامت مطب دارد.

اگرچه به نظر می رسد تنها هدف آن این است که شما را از ریزش آب دهان در زمانی که دندانپزشک شما روی ترمیم روکش دندان شما یا هر فعالیت دیگری کار می‌کند، جلوگیری کند، اما نقش های حیاتی دیگری نیز دارد. برای اطلاعات بیشتر در مورد ساکشن دندان و نحوه استفاده دندانپزشک زیبایی شما از این ابزارها برای حفظ سلامت بیماران و کارکنان، ادامه مطلب را بخوانید.

انجام دندانپزشکی با کمک ساکشن دندانپزشکی برای یک آقا

ساکشن دندانپزشکی چیست؟

دستگاه های ساکشن دندانپزشکی در مدت زمان کوتاهی مقدار زیادی هوا و بزاق را به داخل خود می‌کشند. آنها معمولا در طول تمیز کردن دندان، جراحی های دهان و درمان های زیبایی برای خشک نگه داشتن دندان ها و دهان بیماران در حالی که دندانپزشک در حال تکمیل درمان است استفاده می‌شود.

قیمت ایمپلنت دندان همراه با وام 50 میلیونی

آنها فشار خلاء ثابتی را حفظ می کنند و می توانند دارای دهانه هایی با اندازه های مختلف باشند که بر میزان هوای قابل مکش یکباره تأثیر می گذارد. همچنین برای اهداف پیشگیری از عفونت نیز استفاده می‌شود.

ساکشن دندانپزشکی در داخل یک خانم

کاربرد های ساکشن دندانپزشکی

دلایل متعددی وجود دارد که چرا دندانپزشک زیبایی شما ممکن است ساکشن دندانپزشکی را در حین عمل شما انجام دهد، که همه آنها برای ایمن نگه داشتن شما در طول درمان هستند. برخی از این موارد عبارتند از:

پیشگیری از تجمع بزاق و ترشحات

بسیاری از درمان ها به منظور ایجاد یک پیوند محکم، نیاز به خشکی دهان شما دارند. اگر بزاق بیش از حد در دهان شما وجود داشته باشد، می تواند بر قدرت عامل پیوند تأثیر بگذارد.

محافظت از راه های هوایی

اگر در طول درمان تحت آرامبخشی هستید، دستگاه ساکشن دندانپزشکی می‌تواند راه های هوایی شما را بدون انسداد نگه دارد.

جلوگیری از خفگی

وجود اجسام خارجی در دهان می‌تواند باعث تولید بزاق اضافی در شما شود و منجر به ترس از خفگی در زمانی که روی صندلی درمان هستید، شود. مکش به حذف این بزاق اضافی کمک می کند و احساس راحتی بیشتری می‌کند.

از بین بردن ویروس ها و میکروب های آئروسل شده از هوا

استفاده از ابزارهایی با حرکت سریع مانند پولیش ها می تواند بزاق شما را به یک ستون آئروسل تبدیل کند. این می تواند باعث شود که بیماری ها و باکتری ها بدون استفاده از مکش در هوا منتقل شوند.

دو مدل از نمونه های ساکشن دندانپزشکی در کنار یکدیگر

انواع ساکشن دندانپزشکی

سه نوع ساکشن دندانپزشکی در بازار موجود است:

  • ساکشن مرطوب
  • ساکشن خشک
  • ساکشن نیمه مرطوب

که هر کدام بسته به نیازهای مطب دندانپزشکی شما مزایای خود را دارند.

روش های نگهداری از ساکشن دندانپزشکی

نگهداری از ساکشن های دندانپزشکی بسیار مهم است و برای آنکه دستگاه شما کمتر خراب شود و دائم نیاز به تعمیر پیدا نکند، بهتر است که راهکار های زیر را برای نگهداری از دستگاه ساکشن خود انجام دهید:

واحدهای مکش دور

برای واحدهای ساکشن دور، ما توصیه می‌کنیم از مایع کنسانتره Orotol Plus استفاده کنید. این راه حل ایده آل برای ضدعفونی و بوزدایی همزمان و همچنین تمیز کردن و نگهداری کلیه سیستم های مکش و جداکننده های آمالگام شما است.

دستورالعمل تعمیر و نگهداری گام به گام:

برای درمان اولیه: دو لیتر آب بردارید.

محلول 2% را در سیستم مراقبت OroCup* بمالید: OroCup را تا نقطه دو لیتر با آب سرد پر کنید، 40 میلی لیتر (دو درپوش دوز) Orotol plus را اضافه کنید و کاملاً مخلوط کنید.

شیلنگ های مکش ساکشن دندانپزشکی را به سیستم مراقبت وصل کنید و یک لیتر محلول را در هر واحد مکش کنید.

حداقل 250 میلی لیتر از محلول را در کاسه تف بریزید (1 لیتر تا حداکثر 4 عدد تف بریزید).

اجازه دهید حداقل یک ساعت یا یک شبه واکنش نشان دهد.

عکس ساکشن دندانپزشکی در دستان یک دندانپزشک

یونیت مکش CATTANI

برای یونیت های مکش Cattani، ما استفاده از Cattani Puli-Jet Gentle را توصیه می‌کنیم . تمیز کردن، ضد عفونی کردن و نگهداری سیستم برای اطمینان از عمر طولانی سیستم مکش Cattani شما حیاتی است.

دستورالعمل تعمیر و نگهداری گام به گام:

پاک کننده پالس را با 2.5 لیتر آب گرم پر کنید.

هر خط در داخل پالس پاک کننده نشان دهنده 1 لیتر است، بنابراین آن را تا نیمه بین خط دوم و سوم پر کنید.

Puli-Jet Gentle را روی یک سطح صاف و ثابت قرار دهید.

درپوش قرمز را کمی باز کنید (یعنی 1 تا 2 دور)، اما آن را کاملا باز نکنید.

بطری را به آرامی فشار دهید تا محلول به فشار وارد شود.

به فشار دادن ادامه دهید تا محلول به علامت 30 میلی لیتر برسد.

اگر محلول بیش از حد وارد محفظه توزیع شده باشد، می توان آن را با نوک کردن بطری به سمت لوله کوچک کناری داخل بطری اصلی ریخت.

درپوش قرمز را باز کرده و بردارید. محلول را از فنجان توزیع داخل پاک کننده کامل پالس بریزید. مراقب باشید که اجازه ندهید محلول بیشتری از بطری اصلی به داخل فنجان ریخته شود.

با یک پارچه یکبار مصرف، قطرات محلول را از بطری پاک کنید (و سپس پارچه را دور بریزید).

شیلنگ های مکش ساکشن دندانپزشکی را به پالس پاک کننده وصل کنید – ممکن است به آداپتورهایی نیاز باشد زیرا اندازه شلنگ ها متفاوت است. آسپیراسیون پالسی محلول به طور خودکار اتفاق می افتد.

پس از توقف ضربان، شیلنگ ها را از پالس پاک کننده جدا کنید. لطفا توجه داشته باشید که مقدار کمی از محلول در ته پاک کننده باقی می ماند. این را می توان در تف ریخته یا به صورت دستی تنفس کرد.

به شدت توصیه می شود قبل از خاموش کردن سیستم مکش، تنفس هوا را برای چند دقیقه ادامه دهید. این تضمین می کند که ماده ضد عفونی کننده به واحد مکش در اتاق کارخانه برسد.

ساکشن های دندانپزشکی در دهان یک دخترخانم

کلام آخر

دستگاه های ساکشن دندانپزشکی مقدار زیادی هوا و بزاق را به داخل خود می‌کشند. آنها معمولا در طول تمیز کردن دندان، جراحی های دهان و درمان های زیبایی برای خشک نگه داشتن دندان ها و دهان بیماران در حالی که دندانپزشک در حال تکمیل درمان است استفاده می شود.

ما سعی کردیم در مورد ساکشن دندانپزشکی و نحوه استفاده دندانپزشک زیبایی شما از این ابزارها برای حفظ سلامت بیماران و کارکنان به شما آگاهی دهیم.

جهت هرگونه سوال می‌توانید با مطب دندانپزشکی دکتر مژگان آزادخواه تماس بگیرید.

تلفن های تماس: 02188616310021886055412

منابع: rodneyallendds , firstlawcomic , dentaldepot

دکتر مژگان آزادخواه

سوالات متداول

  • آیا ساکشن دندانپزشکی یکبار مصرف است؟

قسمت سری دستگاه که در دهان بیماران قرار می‌گیرد یکبار مصرف است ولی خود دستگاه مکنده اینطور نیست.

  • قیمت ساکشن دندانپزشکی به چه عواملی بستگی دارد؟

قیمت آن به مدل دستگاه، لوله و شلنگ های آن و سال تولید دستگاه بستگی دارد.

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *