EN

بهترین دکتر عصب کشی دندان در تهران

دکتر مژگان آزادخواه جراح دندانپزشک

بهترین دکتر عصب کشی دندان

درمان ریشه دندان یا اندودانتیکس، یکی از مهمترین روش‌های درمانی در حوزه دندانپزشکی است که باعث از بین رفتن درد و التهاب درون دندان می‌شود. برای انجام این روش، نیاز به تخصص و دانش کافی در زمینه دندان‌پزشکی و جراحی دندان است. بهترین دکتر عصب کشی دندان، یک دندانپزشک تخصصی است که دارای تجربه و دانش کافی در این زمینه می‌باشد. این متخصص باید به خوبی با نحوه عملکرد دندان‌ها، ساختار و عملکرد ریشه‌های دندان و همچنین ابزارهای مورد استفاده در این روش آشنا باشد. برای خواندن مطلب با دندانپزشک خوب تهران همراه باشید.

برای پیدا کردن بهترین فوق تخصص عصب کشی در تهران، می‌توانید با جستجو در اینترنت، مشاوره با دوستان و آشنایان یا استفاده از خدمات مراکز دندان‌پزشکی معتبر، به دنبال دندانپزشکانی با تجربه و تخصص در این زمینه بگردید. همچنین، بررسی نظرات و پیشنهادات بیماران قبلی نیز می‌تواند در این مورد به شما کمک کند. دکتر مژگان آزادخواه بهترین متخصص عصب کشی یا درمان ریشه دندان در شمال تهران محله ونک است که با سالها سابقه فعالیت در این حوزه، یکی از باتجربه ترین و بهترین دکتران عصب کشی می باشد. هزینه عصب کشی دندان در مطب دکتر آزادخواه باتوجه به کیفیت مواد استفاده شده، بسیار مناسب می باشد که بیماران عزیز می توانند در رابطه با قیمت عصب کشی دندان های خود با دکتر مذاکره داشته باشند.

عصب کُشی یا عصب کِشی؟

عصب کشی که به نام درمان ریشه دندان Root canal treatment نیز شناخته می شود، یک روش دندانپزشکی است که برای تسکین درد ناشی از دندان عفونی یا آبسه استفاده می شود. این روش زمانی ضروری است که باکتری ها به پالپ داخل دندان حمله کنند، که اغلب ناشی از حفره ای است که برای مدت طولانی درمان نشده است. دلایل دیگر آن می تواند ترک خوردن یا آسیب دیدن دندان به دلیل ضربه و جراحت باشد.

در واقع عصب کُشی یا عصب کِشی اصطلاحاتی است که در میان مردم رایج شده است اما باید بدانیم که نام علمی این درمان، درمان ریشه دندان و یا اندودنتیک تراپی است. اصطلاح عصب کِشی با این فرض رایج شده است که “عصب دندان از ریشه خارج می شود” و اصطلاح عصب کُشی با این فرض که “عصب دندان کشته می شود” بسیار در بین مردم استفاده می شود. قبل از توضیح اینکه “عصب کُشی صحیح است یا عصب کِشی؟” باید با مفهوم پالپ دندان آشنا شوید:

پالپ دندان چیست؟

پالپ دندان داخلی ترین لایه دندان است. پالپ یک توده ژله مانند است که شامل اعصاب، رگ های خونی، سلول های عصبی و بافت های همبند است. پالپ از تاج دندان تا نوک ریشه ها امتداد می یابد و در آنجا به بافت های اطراف ریشه متصل می شود. هنگامی که پالپ دندان در معرض آسیب هایی مانند پوسیدگی یا شکستگی دندان قرار می گیرد، در معرض خطر عفونت است که می تواند منجر به درد، نکروز و عفونت استخوان فک و بافت های اطراف آن شود. درمان ریشه دندان رایج ترین درمان برای پالپ عفونی است.

در درمان ریشه دندان، بافت پالپ ملتهب که شامل رگ ها و اعصاب است از فضای داخلی کانال ریشه خارج می شود. در صورتی که رگ ها و اعصاب از بین رفته باشند (نکروز پالپ) سایر بافت پالپ از کانال ریشه خارج می شود. این مرحله از درمان فقط یکی از مراحل درمان ریشه است و بعد از خارج کردن پالپ یا بقایای پالپ، مراحل بعدی درمان انجام می شود که شامل شست و شوی داخل کانال ریشه با مواد ضد عفونی و شونده های کانال، حذف عاج عفونی و پر کردن فضای داخل کانال ریشه با مواد مخصوص است.

پالپ دندان

در واقع کشتن عصب یا کشیدن عصب صحیح نیست، بلکه اصطلاح صحیح آن تمیز کردن ریشه از آلودگی و بستن مسیر انتهای ریشه جهت جلوگیری از دسترسی آلودگی به انتهای ریشه است که خطر انتشار عفونت از آنجا زیاد است. دندانپزشکان باید سعی کنند که در صحبت با بیماران از اصطلاحات صحیح استفاده کنند. پس در نتیجه اصطلاح “عصب کِشی” می تواند به مفهوم پاکسازی به کار رود که یکی از مراحل درمان کانال ریشه است.

ویژگی های دکتر عصب کشی خوب در تهران

یک دکتر عصب کشی خوب یا بهترین متخصص درمان ریشه دندان باید دارای طیف وسیعی از کیفیت ها و مهارت ها باشد تا بهترین مراقبت ممکن را برای بیماران ارائه دهد. در اینجا برخی از ویژگی های کلیدی که بهترین دکتر درمان ریشه دندان را برجسته می کند آورده شده است:

 • تجربه و تخصص دکتر عصب کشی دندان: بهترین متخصص درمان ریشه در تهران باید تجربه قابل توجهی در انجام درمان های ریشه داشته باشد. این تجربه را می توان با سالها تمرین و آموزش مداوم به دست آورد. بهترین دکتر درمان ریشه دندان باید با آخرین پیشرفت ها و تکنیک های درمان ریشه دندان به روز باشد.
 • مهارت های ارتباطی عالی: دکتر عصب کشی دندان باید بتواند روش و فواید آن را به صورت واضح و قابل درک برای بیمار توضیح دهد. او همچنین باید بتواند به نگرانی های بیمار گوش دهد و به سوالات آنها به طور موثر پاسخ دهد.
 • شفقت و همدلی: بهترین متخصص عصب کشی دندان در تهران باید نسبت به بیمار دلسوزی و همدلی نشان دهد. او باید ترس و اضطراب مربوط به اقدامات دندانپزشکی را درک کند و تلاش کند تا بیمار احساس راحتی و آرامش کند.
 • کیفیت مراقبت: دکتر عصب کشی دندان باید برای ارائه بالاترین کیفیت مراقبت به بیماران خود تلاش کند. این شامل استفاده از بهترین تجهیزات و تکنیک ها برای اطمینان از موفقیت درمان ریشه دندان است.
 • رویکرد بیمارمحور: بهترین دکتر درمان ریشه دندان باید رویکردی بیمارمحور به عمل خود داشته باشد. این به معنای تمرکز بر نیازها و ترجیحات بیمار و اتخاذ تصمیماتی است که به نفع بیمار است.
 • نظرات و توصیه های مثبت: یک دکتر خوب عصب کشی دندان در تهران باید نظرات و توصیه های مثبتی از بیماران قبلی داشته باشد. این نشان می دهد که متخصص درمان ریشه در رشته خود مورد اعتماد و احترام است.
مقالات مفید پزشکی:  تفاوت روکش دندان با تاج دندان

به یاد داشته باشید، مهم است که تحقیقات خود را انجام دهید و متخصصی را پیدا کنید که با آن احساس راحتی کنید. این می تواند تجربه شما و موفقیت درمان ریشه شما را تا حد زیادی بهبود بخشد. دکتر مژگان آزادخواه بهترین متخصص درمان ریشه دندان در شمال تهران است. او با بیش از 23 سال سابقه کاری موفق توانسته است رضایت بیشماری از بیماران خود را بدست آورد. هزینه های دندانپزشکی در مطب او به صورت نقد و اقساط قابل پرداخت است.

معالجه ريشه دندان (RCT) توسط دکتر آزادخواه (بهترین دکتر عصب کشی در تهران) با استفاده از دستگاه اندو روتارى و RVG با دقت بسيار بالا و اندازه گيرى دقيق طول كانال در يك جلسه و بدون درد انجام مى شود.

دکتر عصب کشی دندان

انتخاب بهترین متخصص درمان ریشه دندان

انتخاب بهترین متخصص درمان ریشه دندان به چند دلیل بسیار مهم است:

 • تجربه و تخصص: یک متخصص ریشه دندان با تجربه، دانش و مهارت لازم برای ارائه بهترین مراقبت ممکن را دارد. او با آخرین تکنیک ها آشنا است و می تواند گزینه های مختلفی را برای انتخاب ارائه دهد. او همچنین تجربه زیادی در برخورد با انواع مختلف موارد و مشکلات دارد، به این معنی که می تواند در طول درمان شما مشاوره و پشتیبانی مناسب ارائه دهد.
 • آموزش تخصصی: بهترین متخصص درمان ریشه دندان در درمان پالپ دندان آموزش و تجربه تخصصی دارد، به این معنی که می توانند بهترین مراقبت ممکن را از دندان شما ارائه دهد. او همچنین به آخرین فناوری و تکنیک‌ها دسترسی دارد که می‌تواند درمان ریشه شما را موفق‌تر و راحت‌تر کند.
 • رضایت بیمار: بهترین اندودنتیست یا همان بهترین دکتر درمان ریشه دندان، بهترین درمان ریشه را انجام می دهد، آسیب های تروماتیک دندان را برطرف می کنند و ایمپلنت های دندانی را قرار می دهد. او به همه گزینه‌های درمانی نگاه می‌کنند تا بهترین اقدام را برای مورد فردی شما تعیین کند.
 • کارآمدی: یک متخصص ریشه عمل خود را صرفاً به درمان ریشه محدود می کند و به طور متوسط 25 درمان ریشه در هفته انجام می دهد در حالی که یک دندانپزشک عمومی ممکن است فقط دو بار در هفته انجام دهد. درمان تخصصی بهترین نتیجه را برای شما به ارمغان می‌آورد و سریع‌تر بهبود می‌یابید.
 • پیشگیری از عوارض: یک متخصص عصب کشی دندان یا اندودنتیست مجرب می تواند به پیشگیری از عوارضی که ممکن است در حین عمل ایجاد شود کمک کند. به عنوان مثال، آنها می توانند مشکلات بالقوه ای را که ممکن است در طول عمل ایجاد شود شناسایی کنند و به آنها اجازه می دهد تا موثرترین درمان ممکن را ارائه دهند.

برای پیدا کردن یک دکتر درمان ریشه دندان باتجربه، می‌توانید از دندانپزشک خوب در تهران سوال کنید، بررسی‌های آنلاین را بررسی کنید، در مورد آموزش و تجربه‌ متخصص ریشه دندان بپرسید و یک دکتر خوب ریشه دندان را انتخاب کنید.

دکتر مژگان آزادخواه متخصص عصب کشی در تهران

اگر ریشه دندان شما آسیب دیده و به دنبال بهترین دکتر عصب کشی دندان یا بهترین متخصص درمان ریشه دندان در تهران هستید، می توانید با دکتر مژگان آزادخواه دکتر درمان ریشه دندان در شمال تهران (ونک) مشاوره کنید. او دارای 24 سال سابقه دندانپزشکی در تهران است و در تمامی زمینه های دندانپزشکی از جمله انواع درمان های دندانی ایمپلنت دندان، دندان مصنوعی، عصب کشی دندان، جرمگیری دندان، جراحی دندان عقل، روکش دندان، پر کردن دندان و انواع درمان های زیبایی دندانپزشکی از جمله لمینت دندان، کامپوزیت دندان، لیفت لثه، اصلاح طرح لبخند و… فعالیت دارد. ایشان همچنین بهترین متخصص ارتودنسی تهران است که در تمامی زمینه های ارتودنسی از جمله ارتودنسی ثابت، ارتودنسی متحرک، ارتودنسی نامرئی، ارتودنسی لینگوال و… فعالیت گسترده دارد. شما می توانید نمونه درمان دندانپزشکی دکتر آزادخواه را از طریق متن لینک شده و یا طریق منوی بالای سایت مشاهده کنید.

معالجه ريشه (RCT) توسط دکتر آزادخواه با استفاده از دستگاه اندو روتارى و RVG با دقت بسيار بالا و اندازه گيرى دقيق طول كانال در يك جلسه و بدون درد انجام مى شود. دكتر مژگان آزادخواه داراى فلوشيپ و گواهينامه معتبر ايمپلنت از آلمان در سال هاى ٢٠٠٤ و ٢٠١٥ مى‌باشد همچنين در سال هاى ٢٠١٣ و ٢٠١٦ از كشور هاى سوئيس و فرانسه فلوشيپ ايمپلنت دريافت نموده است. ايشان در طى سال هاى ٢٠٠٩ ، ٢٠١١ و ٢٠١٢ توسط پروفسوردکتر Lee از كشور كره‌ى جنوبى گواهينامه معتبر ايمپلنت را دريافت نموده است.

5/5 - (4 امتیاز)

اشتراک گذاری:

مقالات مفید

اشتراک در
اطلاع از
1 دیدگاه
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

مرسی عالی توضیح دادید