عکس ایمپلنت فوری دندان

ایمپلنت فوری یا ایمپلنت یک متد به نسبت جدید و امروزی برای جاگزینی دندان است. هنگامی که فردی به هر علتی دندان خود را از دست می‌دهد، لازم است بلافاصله برای کاشت دندان و جایگزینی دندان، به دندانپزشک مراجعه کند. زیرا خالی ماندن جای دندان، علاوه بر مشکلات بهداشتی که به وجود می‌آورد، می‌تواند سبب تغییر شکل فک و صورت شود یا ظاهری ناپسند به لبخند فرد دهد. این جایگزینی به دو صورت انجام می‌گیرد: ایمپلنت معمولی و ایملپنت فوری.

در این مقاله قصد داریم تا درباره ایمپلنت فوری و هزینه آن، معایب و مزایای آن، شرایط استفاده و مراحل ایمپلنت برایتان بگوییم.

ایمپلنت فوری چیست؟

سه مورد اصلی برای جایگزینی دندان‌های از دست رفته وجود دارد: به کار بردن پروتزهای متحرک، پروتزهای ثابت یا بریج و ایمپلنت‌های دندانی. پروتزهای متحرک و ثابت به علت بعضی محدودیت‌ های مالی و آسیب‌های دهان دندانی همیشه نمی‌توان از آن‌ها استفاده کرد و با توجه به تشخیص دندانپزشک، توصیه می‌شوند.

ولی ایمپلنت‌ های دندانی بهترین و ماندگار ترین راه حل برای عدم وجود دندان‌های از دست رفته فرد است و در صورت و نگهداری مناسب از آن‌ها، می‌توانید بدون مشکل یا احساس درد در طولانی مدت از آن‌ها لذت ببرید.

قیمت ایمپلنت دندان همراه با وام 50 میلیونی

ایمپلنت‌های فوری یکی از متد‌های بسیار مناسب برای جایگزینی دندان از دست رفته است، به این حالت که همزمان با کشیدن دندان، در استخوان فک قرار می‌گیرد و جایگزین دندان از بین رفته می‌گردد. کاشت ایمپلنت فوری سبب شده است که هنگام جراحی دندان کاهش یابد. و در نتیجه راحتی و زیبایی بیشتری را به دندان و دهان می‌بخشد. ولی انجام ایمپلنت فوری در هر حالتی ممکن نیست.

روش انجام ایمپلنت دندان

دو نوع کاشت ایمپلنت‌های فوری وجود دارد:

ایمپلنت‌ های فوری اولیه

ایمپلنت‌ های فوری اولیه ایمپلنت‌ هایی اند که در همان عمل جراحی به جای دندان از دست رفته قرار می‌گیرند.

ایمپلنت‌های فوری ثانویه

ایمپلنت‌هایی هستند که پس از 4 الی 6 هفته بعد از کشیدن دندان، در افراد قرار می‌گیرند.

در صورت تمایل به انجام ایمپلنت فوری 1 روزه می‌توانید با دندانپزشکی دکتر آزادخواه تماس بگیرید.

تلفن های تماس: 02188616310 – 02188605541

واتس اپ: 09127023956

روش انجام ایمپلنت فوری دندان

ایمپلنت فوری به دو شکل برای افراد صورت می‌گیرد: در ابتدا برای بیمارانی که هنوز ریشه دندان پیشین در استخوان فک آن‌ها باقی مانده است. دندانپزشک در همان لحظه که ریشه را خارج می‌نماید، ایمپلنت دندان کاشته می‌شود و در صورت لزوم بازسازی یا پیوند استخوان نیز صورت می‌گیرد.

حالت بعدی برای بیمارانی هست که قصد دارند در همان روز جراحی روکش دندان را نیز تحویل بگیرند. در این متد همانند ایمپلنت دیجیتال با استفاده از تکنیک‌های منحصر به فرد در همان روز یا نهایتا ظرف مدت یک هفته روکش دندان به بیمار تحویل داده می‌شود.

طرز کاشت ایمپلنت فوری دندان دقیقا مانند ایمپلنت معمولی است و پایه به هر حال باید به استخوان فک شما جوش بخورد.

 • پس از معاینه و جمع‌آوری اطلاعات لازم مثل عکس اشعه ایکس از دندان‌ها و فک‌ها، در صورتی که شرایط لازم برای کاشت ایمپلنت را داشته باشید، دهانتان بی حس می‌شود تا آماده جراحی ایمپلنت دندان شوید.
 • لثه برش داده می‌شود یا با پانچ سوراخ می‌گردد تا روی استخوان باز شود.
 • با دریل دندانپزشکی سوراخ کوچکی در استخوان فک در محل تعیین شده ایجاد می‌شود. این سوراخ به تدریج با مته‌های متفاوت بزرگتر خواهد شد تا به ابعاد ایمپلنت فوری دندان برسد.
 • ایمپلنت دندان که شبیه به یک پیچ کوچک و باریک است در داخل این سوراخ جای می‌گیرد.
 • پس از اتصال قطعه واسطه‌‌ای به نام اباتمنت بر روی ایمپلنت، از ایمپلنت و سطح لثه قالب گیری می‌گردد تا روکش دندان متناسب، برای شما ساخته شود.
 • سپس روکش که به طور معمول با دستگاه‌های دیجیتالی فورا طراحی و ساخته می‌شود، بر روی آن نصب می‌گردد.
 • لثه بسته شده و در صورت لزوم بخیه می‌خورد تا اطراف ایمپلنت فوری را بگیرد.

عکس ایمپلنت دندان برای افراد مختلف

چه کسانی می‌توانند از ایمپلنت فوری استفاده کنند؟

کاشت ایمپلنت فوری می‌تواند برای هر بیماری که یک یا چند دندان خود را از دست داده مناسب باشد. شما هم اگر شرایط زیر را داشته باشید برای انجام ایمپلنت کاندید مناسبی هستید:

 • سلامت عمومی مطلوب
 • داشتن بافت سالم و کافی استخوان برای نگهداشتن ایمپلنت
 • لثه سالم و بدون عفونت و بیماری

ولی  اگر همه این شرایط را نداشته باشید به این معناست که نمی‌توانید ایمپلنت انجام دهید؟ خیر! دندانپزشکان حرفه‌ای و متخصص با راهکارهای زیر به شما کمک می‌کنند تا به یک کاندید مناسب برای ایمپلنت فوری تبدیل شوید.

ایجاد یک لثه سالم: داشتن بافت لثه سالم نه تنها برای کاشت ایمپلنت بلکه برای سلامت دهان و عمومی بدن شما ضرورت دارد. لذا متخصصان با ترمیم بافت لثه زمینه لازم برای ایمپلنت را برای شما ایجاد می‌کنند.

ترمیم استخوان فک: اگر شما هم از آن دسته از افرادی هستید که استخوان فک نامناسبی برای کاشت ایمپلنت دارید، دچار نگرانی نشوید. چون با یک عمل سرپایی ساده می‌توانید تراکم لازم برای کاشت ایمپلنت را به دست آورید.

انجام ایمپلنت فوری دندان

زمان انجام ایمپلنت فوری

امکان دارد هنگامی که برای کاشت ایمپلنت به مطب دندان پزشک یا کلینیک دندان مراجعه می‌فرمایید به شما توصیه کنند که از روش کاشت ایمپلنت سریع استفاده کنید.

در این متد کاشت ایمپلنت بلافاصله بعد از کشیدن دندان در استخوان فک کاشته می‌شود. این روش به نظر مناسب می‌رسد ولی برای تمام بیماران نمی‌توان از آن استفاده کرد و به کار برد زیرا نتیجه دلخواه را نمی‌گیرند.

برای مثال در صورتی که عفونت فعال در دهان بیمار در ناحیه استخوان یا لثه وجود داشته باشد نمی‌توان از کاشت ایمپلنت فوری استفاده کرد ولی در صورتی که  کاشت فوری ایمپلنت برای شما ضرورت داشته باشد، می‌توانید مطب پزشک را در همان جلسه اول با داشتن یک تاج دندان موقتی ترک کنید و تا آماده شدن تاج دندان اصلی از آن استفاده کنید.

نتیجه گیری

بنابراین ایمپلنت فوری برای همه ی افراد نمی‌تواند مناسب باشد. همچنین برای انجام این کار حتما باید نزد فردی متخصص و با تجربه بروید تا جایگزینی به بهترین نحو روی دندان‌هایتان صورت گیرد. ایمپلنت سریع روشی جدید برای کاشت دندان است. جهت دریافت مشاوره می‌توانید با دندانپزشکی دکتر آزادخواه تماس حاصل فرمایید.

منابع: intechopen , hindawi

دکتر مژگان آزادخواه

سوالات متداول

 • قیمت ایمپلنت فوری در حال حاضر چقدر است؟

چون قیمت انجام ایمپلنت های فوری در هر فرد متغیر است باید ابتدا ویزیت شوید تا با توجه به ساختار لثه  فک هزینه لازم برای ایمپلنت فوری به شما گفته شود.

 • معایب ایمپلنت فوری دندان چیست؟

بزرگترین عیب این نوع ایمپلنت این است که چون سریع انجام می‌شود ممکن است پس از گذشت چند ماه شل و لق شوند.

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۳ رای

2 نظر

 • آیا ایمپلنت دندان به روش فوری در یک روز امکان پذیر است؟

  • بله امکان پذیر است اما در این روش از یک روکش موقت استفاده می شود بدین معنی که ابتدا یک روکش قرار می دهند و پس از چند ماهی نوبت به گذاشتن ایمپلنت فوری می شود. این روش بیشتر مناسب دندانهای جلوی می باشد. اما ایمپلنت دندان به روش استاندارد نیاز به زمان بیشتری دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *