EN

ایمپلنت فوری دندان چیست؟

ایمپلنت فوری دندان

 ایمپلنت فوری دندان با ایمپلنت معمولی چه تفتوتی دارد؟  هر کدام از این ایمپلنتها شرایط و مدت زمان متفاوتی برای انجام دارند. با این حال هر دو از انواع مختلف کاشت ایمپلنت دندان هستند. در ایمپلنت فوری مدت زمان لازم برای اتمام درمان در مقایسه با ایمپلنت های معمولی 2 تا 6 ماه کاهش می‌یابد.

دکتر مژگان آزادخواه با تجربه و مهارت بالا و همچنین اخلاق حرفه ای یکی از با سابقه ترین دندانپزشکان شمال تهران در منطقه ونک در کار ایمپلنت دندان، لمینت دندان، ارتودنسی و کامپوزیت دندان هستند. ایشان با عنوان بهترین دندانپزشک در شمال تهران، انواع خدمات دندانپزشکی را با جدیدترین و به روزترین روشها انجام می دهند.

در مطب دکتر مژگان آزادخواه علاوه بر تمرکز بر فناوری‌های نوین مانند ایمپلنت دیجیتال دندان سعی ‌ شده تا حد امکان هزینه‌های دندانپزشکی تا آن‌جایی که امکان دارد معقول باشد بدون اینکه از کیفیت کار کم شود. با نگاه به هزینه‌ ایمپلنت دندان و قیمت کامپوزیت دندان می توانید این نکته را دریابید.

به مشاوره نیاز دارید؟

فرم مشاوره و رزرو وقت

 ایمپلنت دندان معمولی یا با تاخیر

در ایمپلنت معمولی دندان، کاشت ایمپلنت پس از بهبودی کامل محل کاشت دندان انجام می شود. دراین روش، به محل استخراج اجازه داده می شود تا به طور کامل التیام یابد و هر گونه مسائل زمینه ای، مانند عفونت یا آسیب به استخوان و بافت لثه اطراف، قبل از قرار دادن ایمپلنت بررسی می شود. تاخیر در کاشت ایمپلنت دندان معمولاً شامل یک فرآیند چند مرحله ای است که ممکن است به چندین جلسه در طول چند ماه نیاز داشته باشد. در اولین ملاقات، دندان کشیده می‌شود و بسته به شرایط فردی بیمار، محل کشیده‌شدن برای چند هفته یا چند ماه اجازه بهبود می‌یابد. هنگامی که محل استخراج به طور کامل بهبود یافت و مشکلات اساسی برطرف شد، می توان ایمپلنت را قرار داد. سپس ایمپلنت در طی چند ماه با بافت استخوانی اطراف ترکیب می‌شود، فرآیندی که به آن osseointegration  می‌گویند. هنگامی که استئواینتگراسیون کامل شد، می توان یک ترمیم سفارشی مانند تاج دندان، بریج یا پروتز دندان را به ایمپلنت متصل کرد.

تاخیر در کاشت ایمپلنت دندان می تواند گزینه خوبی برای بیمارانی باشد که دارای مشکلات زمینه ای سلامت، سیستم ایمنی ضعیف یا سابقه مصرف سیگار هستند که می تواند بر موفقیت ایمپلنت تاثیر بگذارد. همچنین می تواند گزینه خوبی برای بیمارانی باشد که به روش های اضافی مانند پیوند استخوان یا لیفت سینوس برای بهبود کیفیت یا کمیت بافت استخوانی در محل ایمپلنت نیاز دارند.

ایمپلنت فوری دندان چیست؟

اگر به دنبال یک راه حل سریع ترمیم دندان هستید، ایمپلنت فوری می توانند همان چیزی باشند که شما نیاز دارید. ایمپلنت یک روزه یا ایمپلنت فوری دندان نوعی ایمپلنت پیشرفته است که عمل کشیدن دندان، قرار دادن ایمپلنت و قرار دادن دندان در یک روز انجام می شود. این روش منحصر به فرد به بیماران این امکان را می دهد که به دلیل کاهش زمان بهبودی، دندان های مصنوعی جدید خود را سریعتر دریافت کنند. به این ترتیب، ایمپلنت فوری دندان باعث بهبود سریعتر می شوند. ایمپلنت یک روزه دندان دارای میزان موفقیت بالا و زمان بهبودی کوتاهی هستند و برای افرادی که نمی‌خواهند خیلی منتظر بمانند، گزینه‌ بسیار مناسبی است.

مقاله مرتبط: انواع ایمپلنت دندان

چه کسانی می تواند ایمپلنت دندان فوری انجام دهند؟

ایمپلنت فوری دندان راه حلی جذاب برای بیمارانی است که به دنبال جایگزینی دندان های از دست رفته با کارایی بالا و زمان کوتاه  هستند. اما همه افراد واجد شرایط این روش نیستند. برای اینکه بیمار بتواند ایمپلنت فوری یا یک روزه داشته باشد باید شرایط زیر را حتما در نظر بگیرد:

  • ساختار استخوان قوی فک (در این شرایط بیمار نیازی به پیوند استخوان ندارد)
  • تراکم استخوان مناسب
  • نداشتن بیماری لثه
  • نداشتن عفونت دندان
  • استخوان سالم اطراف محل استخراج

ایمپلنت های دندانی فوری راهی مناسب برای کاشت دندان های جدید و بازیابی سریع لبخند شما هستند. با این حال، آنها انتخاب مناسبی برای همه نیستند. قبل از تصمیم گیری و شروع فرآیند با دندانپزشک خود صحبت کنید.

مقالات مفید پزشکی:  دندان در آوردن نوزادان و کودکان

مزایای ایمپلنت فوری دندان نسبت به ایمپلنت معمولی چیست؟

ایمپلنت دندان یک روزه یا ایمپلنت فوری دندان، نسبت به ایمپلنت معمولی مزایایی دارد که به شرح زیر است:

ایمپلنت فوری باعث صرفه جویی در زمان می شود. ایمپلنت های معمولی به یک پروسه طولانی در حدود 3-9 ماه نیاز دارند. اما از آنجایی که در ایمپلنت فوری نیاز به زمان انتظار برای بهبود زخم محل استخراج دندان وجود ندارد، می‌توان بلافاصله پروتزهای موقت را گذاشت.

هیچ زمانی را بدون دندان نمی گذرانید. زیرا بیماران ایمپلنت خود را در همان روز کشیدن دندان دریافت می کنند و می توان پروتز موقت را بلافاصله وصل کرد. این یکی از مهمترین مزایای ایمپلنت فوری دندان است.

ایمپلنت دندان فوری نسبت به ایمپلنت معمولی بافت طبیعی بیشتری را حفظ می کند. در ایمپلنت فوری تغییرات ساختاری در استخوان فک شما به حداقل می رسد.

ایمپلنت فوری دندان نیازی به روند بهبودی طولانی ندارند.

ایمپلنت دندان

آیا ایمپلنت فوری دندان مضر است؟

ایمپلنت فوری دندان یا ایمپلنت یک روزه، راه حلی نوآورانه برای بیمارانی که نیاز به تعویض فوری دندان یا بهبود زیبایی خود دارند، ارائه می دهد. در حالی که مطمئناً دلایل مفیدی برای انتخاب ایمپلنت فوری وجود دارد، اما نکاتی وجود دارد که نباید نادیده گرفته شوند.

ایمپلنت های یک روزه مناسب همه بیماران نیست.

هزینه ایمپلنت فوری بیشتر از ایمپلنت معمولی دندان است.

به دلیل اینکه تمام کارها در یک روز انجام می شود شاید بعد از جراحی و کشیدن دندان، شروع کار کمی ناخوشایند به نظر برسد.

مقاله مفید: بهترین روش های مراقبت بعد از کشیدن دندان

قبل از انجام ایمپلنت فوری، بیمار و دندانپزشک باید تمام نکات را مورد بحث قرار دهند تا تصمیمی آگاهانه در مورد این گزینه درمان بگیرند.

اقدامات لازم قبل از ایمپلنت فوری دندان

قبل از کاشت ایمپلنت معاینه انجام می شود، چنان چه علائم  ژینژیویت یا پریودنتیت دیده شود متخصص ایمپلنت قبل از کاشت حتما آن را درمان می کند. در موارد خاصی نیز ممکن است نیاز به تجویز آنتی بیوتیک باشد. اگر استخوان های بیمار استحکام کافی برای کاشت ایمپلنت نداشته باشد باید پیوند استخوان انجام دهید. برای کاشت ایمپلنت به صورت معمولی یا یک روزه باید شرایط لثه ایده آل باشد تا بتواند به خوبی اطراف ایمپلنت و تاج دندان را بگیرد و نمای طبیعی به دندان های شما بدهد. چنان چه بافت لثه شما در نواحی کاشت ایمپلنت ضعیف باشد می توان از بخش دیگری از لثه به این ناحیه پیوند زد. پس از انجام اقدامات لازم، دندانپزشک مجدد وضعیت استخوان فک شما را ارزیابی می کند و در صورتی که استحکام کافی پیدا کرده باشد کاشت ایمپلنت انجام می شود.

نتیجه گیری

ایمپلنت های دندان معمولی و فوری دو گزینه برای جایگزینی دندان های از دست رفته هستند. در حالی که ایمپلنت فوری راه حلی سریع تر و آسان تر با نتایج فوری ارائه می دهد، اما باید تمام جوانب را در نظر گرفت تا نکته ای نا دیده گرفته نشود. همیشه مهم است که قبل از تصمیم گیری در مورد همه گزینه ها با دندانپزشک خود صحبت کنید. اگر می‌خواهید درباره ایمپلنت‌ فوری یا ایمپلنت معمولی و سایر خدمات دندانپزشکی بیشتر بدانید، لطفاً از وب‌سایت ما دیدن کنید یا با مطب دندانپزشکی دکتر مژگان آزادخواه تماس بگیرید. مشاوره رایگان با بهترین دکتر ایمپلنت در تهران را از دست ندهید.

5/5 - (1 امتیاز)

اشتراک گذاری:

مقالات مفید

اشتراک در
اطلاع از
1 دیدگاه
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

سلام. ببخشید هزینه ایمپلنت فوری دندان نسبت به ایمپلنت معمولی چقدره؟